ROK SZKOLNY 2018/2019: ZDROWE ODŻYWIANIE W KLASIE I A LO :
: ZDROWE ODŻYWIANIE W KLASIE II C SP :Klasa I a LO wraz z wychowawcą Iryną Pervynenko zdrowe śniadanie skonsumowała na świeżym powietrzu. Uczniowie wykonali przysmaki w postaci: naleśników owsianych, kanapek oraz kosz świeżych owoców. Do pysznych potraw chłopcy częstowali wszystkich samodzielnie przygotowanym napojem cytrynowym. Całość przebiegła w atmosferze współpracy i wzajemnej życzliwości.

Iryna Pervynenkoaut aut aut aut aut

..: do góry :

Uczniowie klasy 2 c SP promując zdrowy styl życia przypomnieli sobie o cennych właściwościach warzyw i podczas zajęć przygotowali pyszne sałatki warzywne.

Renata Bieniarzaut aut aut aut aut

..: do góry :

ROK SZKOLNY 2017/2018: ZDROWO, SMACZNIE, KOLOROWO W KLASIE 5 C :
: ZNAKOWANIE PRODUKTÓW ŻYWNOŚCIOWYCH:
: "TRZYMAJ FORMĘ" W KLASIE VII D:
: ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE W KLASIE VI A:
: ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE W KLASIE III E i VII A:
: ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE W KLASIE V D:
: ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE W KLASIE V B:
: DRUGIE ŚNIADANIE W SZKOLE - WAŻNY POSIŁEK DLA ZDROWIA DZIECKA:
: ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE W KLASIE VII C:ZDROWO, SMACZNIE, KOLOROWO W KLASIE 5 C.

Beata Krynickaaut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut

..: do góry :

Etykiety produktów żywnościowych dostarczają istotnych informacji ułatwiających podejmowanie świadomych decyzji.Przed zakupem warto zwrócić szczególnie uwagę m.in.na skład .datę minimalnej trwałości,oraz na zawartość netto produktu.W przypadku niektórych produktów określone są również specjalne warunki przechowywania.Z punktu widzenia właściwego wyboru produktów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb wynikających z prowadzonego stylu życia , szczególnie cenne są informacje o wartości odżywczej produktów.
Zajęcia o znakowaniu produktów żywnościowych przeprowadziła G.Dorniak

Grażyna Dorniakaut aut aut aut aut aut aut

..: do góry :

Nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktycznego "Trzymaj Formę!"
Pomaga on rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki.
Propagujemy zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.
Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej. Dobrą wiadomością jest to, że możemy jeść zdrowo i nadal cieszyć się swoim ulubionym jedzeniem.
Na godzinie wychowawczej z klasą VII d omówiliśmy różne formy aktywności fizycznej, które mogą uczniowie uprawiać zarówno w szkole jak i z rodzicami czy kolegami podczas weekendów. Zrobiliśmy plakaty ,które promują zdrowe odżywianie i zawierają przepisy na zdrową żywność. Przygotowaliśmy również zdrowe drugie śniadanie i zadbaliśmy o estetykę podania i miłą atmosferę.

Małgorzata Dąbrowskaaut aut aut aut aut aut aut aut aut

..: do góry :

ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE W KLASIE VI A

Dn. 09.01.2018r. uczniowie klasy VIa przygotowali pomysłowe, kolorowe i smaczne kanapki na drugie śniadanie w ramach promowania zdrowego stylu życia.aut aut aut

..: do góry :

ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE W KLASIE III E i VII A

W ramach promocji zdrowego stylu życia, a w szczególności prawidłowego odżywiania, w czwartek 30 listopada uczniowie z klasy 3 e i 7 a wraz z wychowawcami Bogumiłą i Wiktorem Błaszczykiewicz przygotowywali drugie śniadanie. Efektem wspólnej pracy były pomysłowe, przepiękne, kolorowe, a przede wszystkim pełnowartościowe kanapki, które na zakończenie ze smakiem zostały zjedzone.aut

..: do góry :

ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE W KLASIE V Daut aut aut aut aut aut aut aut aut
Zdjęcia wychowawca Arleta Drążkowska

..: do góry :

ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE W KLASIE V Baut aut aut aut aut
Zdjęcia wychowawca Beata Markowska

..: do góry :

DRUGIE ŚNIADANIE W SZKOLE - WAŻNY POSIŁEK DLA ZDROWIA DZIECKA

    Ważnym elementem żywienia ucznia są posiłki jedzone w szkole. Proces nauki wymaga od organizmu dużego nakładu energii, której należy dostarczyć regularnie.Drugie śniadanie nie jest posiłkiem obfitym , ma pokrywać 10-15% dziennego zapotrzebowania energetycznego dziecka. Powinien być to jednak posiłek w pełni wartościowy i dostarczać dziecku wszystkie składniki odżywcze.
Uczniowie kl. IV c wraz z wychowawcą Grażyną Dorniak na godz. wychowawczej przygotowali drugie śniadanie i wspólnie je spożywali.

Grażyna Dorniakaut aut aut

..: do góry :

    Klasa VII c na lekcji wychowawczej przygotowała pyszne i zdrowe sałatki. Uczniowie wspólnie zjedli swoje smakołyki w szkole.
Drugie śniadanie, odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym jadłospisie.
    Dzieci, które regularnie je jedzą mają siłę przez cały dzień, potrafią skoncentrować się na zajęciach i wykonywać ćwiczenia fizyczne.

Katarzyna Wojciechowskaaut aut aut aut

..: do góry :