: Dominika wygrywa w debiucie turniej do lat 16 w Fürstenwalde!
: Dominika bezkonkurencyjna w Berlinie!
: NAGRODZENI NA FESTIWALU ANIOŁÓW W GÓRZYCY
: MAMY LAUREATKĘ LUBUSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO
: DOMINIKA PODHAJECKA ODNOSI KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE

    Tydzień po spektakularnym zwycięstwie w turnieju do lat 12 w Berlinie Dominika Podhajecka zadebiutowała i… wygrała w fantastycznym stylu SCHWAPP TENNIS SERIES 2018 - zawody Niemieckiego Związku Tenisowego (Deutscher Tennis Bund - DTB) do lat 16-tu (U16) w Fürstenwalde!
    Lubuszanka zdominowała swoje rywalki, świetnie serwując, zdobywając bezpośrednio punkty, bądź stwarzając przewagę sytuacyjną na korcie. Dominika po raz kolejny pokazała charakter, grała pewnie wygrywając kolejne mecze.
    Po udanych startach za naszą zachodnią granicą przed Dominiką turnieje w kraju. Na początek Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetek (do lat 16) w Puszczykowie, w którym Dominika będzie prawdopodobnie najmłodszą zawodniczką.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Beata Markowska


zs zs
..: do góry :

    Na kortach LTTC „Rot-Weiss” Berlin jednego z największych i najstarszych klubów tenisowych świata rozegrano LTTC Rot Weiss Kids CUP - Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 zaliczany do rankingu Deutscher Tennis Bund (DTB - Niemieckiego Związku Tenisowego). W tych silnie obsadzonych zawodach bezkonkurencyjna okazała się Dominika Podhajecka. Nasza uczennica pokonała reprezentantki: SPOK e.V - Alicę Lenz, Koffi Zora Moaye (Berliner Sport-Verein 1892). W półfinale wygrała z Sofii Topel (TC 1899 Blau-Weiss Berlin) uzyskując awans do finału.
    Zdecydowanie najtrudniejszym meczem była rywalizacja z faworytką zawodów Anną Persike (Grunewald Tennis-Club). Ostatecznie nasza lubuszanka okazała się być najlepszą. O wielkim sukcesie w zawodach zadecydowała ogromna wola walki Dominiki, przygotowanie motoryczne i mentalne oraz wyszkolenie techniczne, którym nasza reprezentantka przewyższała zdecydowanie swoje rywalki.
Życzymy dalszych sukcesów.

Beata Markowska


zs zs zs zs
..: do góry :

Nagorodzeni na Festiwalu Aniołów w Górzycy:

Wyróżnienie klasa 6a Maja Juncewicz
Pierwsze miejsce Wiktoria Dziemidowicz klasa 3A
Drugie miejsce Dominik Buczkowski klasa 3D
Trzecie miejsce Wiktoria Nowakowska klasa 3D
Wyróżnienie Hanna Skałuba klasa 3D
Wyróżnienie Sara Soppa klasa 3D


Opiekun Elżbieta Sawa


zs zs zs zs
..: do góry :

Sprawozdanie z finałowego spotkania Lubuskiego Konkursu Literackiego
    18 września 2018 roku w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego miało miejsce finałowe spotkanie LKL. Od godziny 11.00 uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe uczestniczyli w warsztatach literackich dotyczących kreowania postaci bohatera literackiego. Równocześnie odbywał się wykład dla nauczycieli-opiekunów wyróżnionych uczniów.
O 13.00 miało miejsce rozdanie nagród, na którym wszystkim laureatom rozdano pamiątkowe dyplomy oraz książkę zawierającą nagrodzone prace. Wyłoniono również trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej. Uczennica klasy 1a Lo Kamila Makiewicz została laureatką LKL.
Gratulujemy!!!

Opiekunem Pani Beata Czernik


zs
..: do góry :
Dominika Podhajecka z tytułem drużynowej wicemistrzyni Polski!

    Na kortach Klubu Tenisowego GAT Gdańsk rozegrano finały letnich Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatek (do lat 12). Do rywalizacji przystąpiło 8 najlepszych zespołów z rozegranych w maju eliminacji (KS Mostostal Zabrze, TS IDEA SPORT Toruń, Park Tenisowy Olimpia Poznań, KS Górnik Bytom, Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna, Fundacja "Szczecińska Akademia Tenisowa", AZS Poznań A oraz Klub Tenisowy GAT Gdańsk).
Przypomnijmy iż w letnich DMP każdy z zespołów może wypożyczyć jednego zawodnika (niestowarzyszonego lub z innego klubu). O Dominikę zabiegały 3 z 4 najlepszych klubów Polski w tej kategorii wiekowej (Szczecińska Akademia Tenisowa, AZS Poznań i KT GAT Gdańsk). Dominika wybrała rywalizację z tym ostatnim klubem, a w trakcie eliminacji rozgrywanych na kortach AZS-u w Poznaniu „gdańszczanki” nie dały żadnych szans rywalkom, nie tylko wygrywając swoje 3 mecze, ale dziewczyny, w tym oczywiście Dominika wygrały wszystkie swoje indywidualne i deblowe mecze, a co więcej nie straciły nawet seta!
W pierwszym meczu finałów w Gdańsku (4 gry singlowe + 2 pojedynki deblowe) „gospodynie” pewnie, bez straty seta pokonały 6:0 drużynę KS Górnik Bytom. W Półfinale mistrzostw ekipa z Trójmiasta pokonała 5:1 drużynę SAT Szczecin. Niestety w finale dość nieoczekiwanie gdańszczanki musiały uznać wyższość zawodniczek TS IDEA SPORT Toruń, a o ich porażce zaważyły przede wszystkim przegrane obydwa mecze deblowe.
KT GAT Gdańsk we wszystkich 3 meczach finałów grał w składzie: Dominika Podhajecka, Weronika Ewald, Monika Stankiewicz, Martyna Mackiewicz i Hanna Koprowska.
Dodajmy, iż w meczu o brązowy medal reprezentantki AZS Poznań A pokonały 4:2 zawodniczki SAT Szczecin.
To już szósty medal rangi mistrzowskiej Dominiki Podhajeckiej, a drugi w tym roku. Wcześniej Dominika zdobyła brązowy medal Skrzatek w grze podwójnej (do lat 12 w Kołobrzegu), a także 4 srebra Krasnalek (do lat 10 - 2 w singlu i 2 w deblu w Puszczykowie i Piotrkowie Trybunalskim).

źródło: Daniel Podhajecki


zs zs zs zs zs
..: do góry :

ROK SZKOLNY 2017/2018: DOMINIKA PODHAJECKA Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI!
: SUKCESY W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH
: KOLEJNY SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM
: SUKCES W POLICYJNYM TURNIEJU WIEDZY
: KOLEJNE SUKCESY W KONKURSACH PLASTYCZNYCH NASZYCH UCZNIÓW
: SUKCES PLASTYCZNY NASZEJ UCZENNICY
: LAUREATKA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO
: SUKCESY DOMINIKI PODHAJECKIEJ
: DOBRE WIEŚCI Z KURATORIUM
: SUKCES UCZENNIC Z KLASY II AKADEMICKIEJ
: LAUREACI ELIMINACJI SZKOLNYCH W KONKURSIE WIEDZY O KONSTYTUCJI
: WYJAZD DO KRAKOWA ZA UDZIAŁ W KONKURSIE GRAFICZNYM
: WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO „FRASZKA”
: MIŁOSZ ZIÓŁKOWSKI FINALISTĄ OLIMPIADY HISTORYCZNEJ
: SUKCES UCZENNIC NA POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI NIEMIECKIEJ
: SUKCES W OLIMPIADZIE HISTORYCZNEJ
: I MIEJCE W KONKURSIE NA MEM
: NADIA OLESZCZUK W RADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY
: GIMNAZJALISTA NAJLEPSZYM HISTORYKIEM W WOJEWÓDZTWIE
: NADIA OLESZCZUK z kl. II A LO odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów:
: MAMY LAUREATA KONKURSU HISTORYCZNO - LITERACKIEGO:
: SUKCES W OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ":
Dominika z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

    Na kortach TENIS PARK w Kołobrzegu w dniach 23-30.06.2018 r. rozegrano letnie Mistrzostwa Polski Skrzatek w tenisie (do lat 12). Brązowy medal w grze podwójnej wywalczyła Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca) w parze z Martyną Mackiewicz (KT GAT Gdańsk). Ze względu na wysokie rozstawienie (nr 4) Dominika i Martyna pierwszą rundę miały wolną i czekały na rywalki lepsze z pary NikaHurkacz (Stow. REDECO SiR Wrocław) i Martyna Śrutwa (Lubińskie Centrum Tenisowe TOP TENIS Lubin) - Melania Rybarkiewicz (Legia Warszawa) i Maria Wojtaszczyk (Akademia Tenisowa A. Kobierski Łódź). „Nasze” zawodniczki w drugiej rundzie mistrzostw pewnie pokonały (6:2, 6:1) parę Hurkacz(siostra naszego najlepszego obecnie tenisisty)- Śrutwa. W ćwierćfinale imprezy Dominika i Martyna skutecznie zrewanżowały się za Halowe Mistrzostwa Polski w Sobocie parze Sonia Bojarska(WTS Orzeł Warszawa) i Karolina Gołda (Akademia Tenisowa MASTERS Radom) wygrywając mecz 6:1, 6:2. W półfinale turnieju po niezwykle emocjonującym, pełnym zwrotów wydarzeń meczu uległy 5:7, 4:6 parze rozstawionej z nr 2 -Oriana Gniewkowska (Sopot Tenis Klub) i Laura Stypuła (TS IDEA SPORT Toruń). W tak niezwykle wyrównanym meczuzabrakło przede wszystkim sportowego szczęścia, wystarczy nadmienić, iż zawodniczka GKT Smecz Górzyca i gdańszczanka prowadziły w pierwszym secie już 5:2, a w dalszej części seta miały nawet 2 piłki setowe, ale rywalki za każdym razem wygrywały tzw. złote piłki (system bez przewag). Podobnie w drugim secie przy stanie 4:5 dla rywalek decydowała złota piłka. Zamiast stanu 5:5 trafiona nieczysto przez rywalkę ramą rakiety piłka przetoczyła się nie do odbioru na stronę naszych zawodniczek kończąc mecz. Ostatecznie Oriana i Laura zostały mistrzyniami Polski, pokonując w finale (6:2, 6:4) Monikę Stankiewicz i Weronikę Ewald(rozstawione z nr 1 - obie KT GAT Gdańsk).
    To już piąty medal rangi mistrzowskiej utalentowanej lubuszanki. Wcześniej Dominika zdobyła 4 srebra Krasnalek (do lat 10 - 2 w singlu i 2 w deblu w Puszczykowie i Piotrkowie Trybunalskim).
    Przed Mistrzostwami Polski Dominika zdążyła jeszcze potwierdzić w Zielonej Górze swoją dominację w województwie lubuskim. Tuż przed swoimi dwunastymi urodzinami została mistrzynią województwa Młodziczek (do lat 14) ogrywając swoje starsze rywalki.
    To nie wszystkie sukcesy zawodniczki GKT Smecz Górzyca. Dominika wraz z koleżankami z Klubu Tenisowego GAT Gdańsk awansowała do finału Drużynowych Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane we wrześniu. Należy wyjaśnić, iż w letnich DMP każdy z zespołów może wypożyczyć jednego zawodnika (niestowarzyszonego lub z innego klubu). O utalentowaną lubuszankę zabiegały 3 z 4 najlepszych klubów Polski w tej kategorii wiekowej (Szczecińska Akademia Tenisowa, AZS Poznań i KT GAT Gdańsk). Dominika wybrała rywalizację z tym ostatnim klubem. W trakcie eliminacji rozgrywanych na kortach AZS-u w Poznaniu „gdańszczanki” nie dały żadnych szans rywalkom, nie tylko wygrywając swoje 3 mecze, ale dziewczyny, w tym oczywiście Dominika wygrały wszystkie swoje indywidualne i deblowe mecze, a co więcej nie straciły nawet seta!KT GAT Gdańsk grał w składzie: Weronika Ewald (w jednym meczu), Monika Stankiewicz, Dominika Podhajecka, Martyna Mackiewicz i Hanna Koprowska.


zs zs zs
..: do góry :

    Jak co roku uczniowie rzepińskiej podstawówki i gimnazjum mogą poszczycić się sukcesami w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Tym razem tytuł laureata z języka niemieckiego uzyskali uczniowie klasy VII Jennifer Sossong i Emanuel Kotowski, natomiast z gimnazjum laureatką z języka polskiego została Kamila Markiewicz.
Finalistami konkursów zostali: z klasy VII Zuzanna Sikora z matematyki, z klasy III gimnazjum: Kamila Markiewicz z biologii, Miłosz Ziółkowski z historii i geografii oraz Wiktoria Choina z języka polskiego. Na co dzień uczniowie ci pracowali pod opieką nauczycieli: Urszuli Niekrasz, Arlety Drążkowskiej, Beaty Czernik, Grażyny Dorniak, Elżbiety Kołoszy, Andrzeja Węgrzyna, Bożeny Kliszczak i Anny Białous.

Życzymy naszym prymusom wytrwałości w dążeniu do celu i kolejnych laurów, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy.

zs zs zs
..: do góry :

Kolejne sukcesy w konkursie plastycznym

    Uczennice naszej szkoły wzięły udział w V edycji konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego pn. „Widzisz. Nie zgadzaj się! Reaguj!”.
    Laureatką I miejsca w kategorii I została uczennica klasy VIIc – Zuzanna Sadowska, która wykonała pracę plastyczną pod kierunkiem opiekuna szkolnego pani JoannKarbowskiej.
    Natomiast w kategorii II laureatkami konkursu zostały dwie uczennice gimnazjum: Małgorzata Basta z kl.IIIc – II miejsce i Maja Antczak z kl.IIIb – III miejsce. Przygotowały one prace w formie web plakatu pod kierunkiem opiekuna pani Ewy Kacperskiej.
    Wręczenie nagród odbyło się 24 maja 2018r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!
Joanna Karbowska

zs zs zs zs zs zs
..: do góry :

    25 maja 2018r. w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczne Wakacje z Lupo".
Celem Turnieju jest ograniczenie przestępczości oraz zjawisk patologicznych wśród dzieci i młodzieży. Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że I miejsce zajęła Martyna Ciesielska
z klasy 5 d.
Dziękujemy Komendantowi Komisariatu policji w Rzepinie p. Ryszardowi Świerczkowi i p. policjantce Katarzynie Kasik za wsparcie i pomoc.

zs
..: do góry :

    Hania Sadowska z klasy 5a zdobyła wyróżnienie w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym p.n. "Dbam o Piękno Mojego Domu - Ziemi". Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział w Zielonej Górze. Podsumowanie konkursu odbędzie się w ramach obchodów Dnia Dziecka w dniu 1 czerwca w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Gratulujemy!
Pracę Hani na konkurs zgłosiła p. Magdalena Rycerz


Jakub Michniewicz z klasy 3 d SP uzyskał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym pod patronatem MEN pn. "Klasa ze snów". Kuba wykonał pracę plastyczną pod kierunkiem
p. Martyna Malinowska, a szkołę do konkursu zgłosiła p. Magdalena Rycerz w ramach współpracy i wspólnych zajęć programowania.
Jakub namalował fantastycznego robota, który miałby pomagać mamie. Gratulujemy!

Na zdjęciu praca Kuby.

zs

..: do góry :

SUKCES PLASTYCZNY NASZEJ UCZENNICY

    Uczennica klasy VIIc - Aleksandra Rosiak zdobyła III miejsce w kategorii prac plastycznych w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno - Graficznym pn. "Ja też będę policjantem!" pod patronatem honorowym Wojewody Lubuskiego.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 22 maja 2018 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
Nagrodzonej uczennicy towarzyszyli: Wicedyrektor Zespołu Szkół pani Sylwia Kucharczyk, Komendant Komisariatu Policji w Rzepinie pan Ryszard Świerczek oraz opiekun artystyczny pani Joanna Karbowska.
Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Karbowska

zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Kamila Markiewicz, uczennica klasy IIIc gimnazjum, uzyskała tytuł laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego.
Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych miało miejsce w Gorzowie Wlkp, gdzie Kamila z rąk pani kurator oświaty Ewy Rawy otrzymała zaświadczenie oraz nagrodę.
Kamila posiada tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z biologii i historii oraz tytuł laureata konkursu przedmiotowego z biologii i j.polskiego, co zwalnia uczennicę z przyrodniczej i polonistycznej części egzaminu gimnazjalnego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Beata Czernik

zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Dominika Podhajecka jest świetną tenisistką i osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Dzięki pracowitości godzi wszelkie obowiązki i odnosi liczne sukcesy.

Relacja z kilku ostatnich sukcesów Dominiki:
- W dniach 24-25.02 2018 r. na kortach hali tenisowej MOSiR w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Skrzatek i Skrzatów (do lat 12), gdzie Dominika potwierdziła swoją dominację w województwie.
- W Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczykowie rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek (do lat 12). Wśród dziewcząt z całej Polski w grze pojedynczej najlepszą okazała się uczennica klasy 5 b naszej szkoły podstawowej - Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca! W grze podwójnej Dominika wraz ze swoją partnerką wywalczyły 3 miejsce!
- Na kortach obiektu tenisowego w Smolcu pod Wrocławiem rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek (do lat 12) - Otwarte Mistrzostwa Smolca. W tych silnie obsadzonych zawodach Polskiego Związku Tenisowego kolejny raz świetnie spisała się Dominika Podhajecka. Zawodniczka GKT Smecz Górzyca (uczennica klasy 5 b) zwyciężyła w grze podwójnej oraz zajęła drugie miejsce w grze pojedynczej.

GRATULUJEMY i życzymy kolejnych skcesów.

zs zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

Uczniowie SP osiągają sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Zuzia Sikora z klasy 7 d - z matematyki (nauczyciel Bożena Kliszczak), Emanuel Kotok (7 c - nauczyciel Arleta Drążkowska) oraz Jennifer Sossong (7 b - nauczyciel Urszula Niekrasz) z języka niemieckiego.
GRATULUJEMY i życzymy sukcesów w finale.


..: do góry :

    Julka Zator i Nadia Oleszczuk, zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce w województwie, zakwalifikowały się do etapu centralnego Olimpiady Solidarności. Trzyosobowe drużyny wojewódzkie spotkają się najpierw na wizycie studyjnej w Gdańsku, a następnie na finale konkursu w czerwcu w Katowicach. Na zwycięzców Olimpiady Solidarności czekają indeksy uniwersyteckie, stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Gratulujemy! Wierzymy w powodzenie w rozgrywce finałowej.

zs

..: do góry :

    Julka Zator, Ola Woźniak - obie z klasy II akademickiej i Mikołaj Szary z klasy I akademickiej- laureatami eliminacji szkolnych w konkursie wiedzy o Konstytucji pod nazwą: KONSTYTUCJA, pod honorowym patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak. Uczniów przygotowała p. Alicja Przybylska.
Do finału wojewódzkiego jury zakwalifikowało 10 filmów konkursowych (film naszych uczniów na 1 miejscu !!!).
Kolejny etap, wojewódzki, odbędzie się 23 kwietnia na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Laureaci pierwszego miejsca pojadą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, nagrodą za drugie miejsce będzie wyjazd do Sejmu i Senatu.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W KOLEJNYM ETAPIE.

..: do góry :

    Dominika Żygielewicz z klasy I wojskowej i Dominika Woźniak z klasy II akademickiej, wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Graficznym "Zdrowe ciało, zrównoważone środowisko". Dziewczyny znalazły się w dwudziestce osób, które zostały zaproszone na podsumowanie konkursu. Wraz z p. Magdaleną Rycerz, która przygotowała dziewczyny do konkursu, udały się do Krakowa gdzie wzięły udział w warsztatach fotografii oraz spędziły wspaniały czas na zwiedzaniu dawnej stolicy Polski.
Cudowna atmosfera, luksusowy hotel i uznanie ze strony organizatorów na długo pozostaną w pamięci. Uczennice godnie reprezentowały naszą szkołę, wszyscy zachwycali się tym, że choć nie uczą się w klasach graficznych, to świetnie się zaprezentowały i nawiązały kontakt z uczniami z Czech i Litwy. Kolejny konkurs za rok- dziewczyny już deklarują swój udział.
Magdalena Rycerz

zs

..: do góry :

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „ Fraszka”


    Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Katarzyny Wojciechowskiej, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Fraszka". Zadaniem uczniów było rozwiązać test dotyczący zagadnień teoretycznoliterackich i językowych oraz skonstruować krótką wypowiedź na podany temat.
    W tegorocznej edycji Konkursu najlepszy wynik w szkole oraz nagrodę książkową zdobyła Zuzanna Mrozek z klasy VII d.
Wyróżnienia za dobre wyniki otrzymali: M. Olszewska, A. Statkiewicz, E. Mrozek, J. Korcz z kl. VII d, J. Szawelski, K. Kordek z kl. VII c.
dyplom uznania otrzymały: P. Żodziewska z kl. VII d i N. Wilimber z kl. VII c.
Gratulujemy.
Katarzyna Wojciechowska

zs zs

..: do góry :

    Miłosz Ziółkowski, uczeń klasy III gimnazjum po raz drugi został finalistą Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Jest ona organizowana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Polskie Towarzystwo Historyczne.    
W dniach 3-4 marca w Warszawie na Uniwersytecie Warszawskim Miłosz rywalizował z rówieśnikami z całej Polski. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań był Jan III Sobieski i jego czasy. Podczas podsumowania, które odbyło się w Sali Białej zamku wilanowskiego dyplomy i nagrody wyróżnionym uczniom wręczała m.in. Przewodnicząca Olimpiady Pani profesor Małgorzata Michałek oraz wiceminister MEN Pan Maciej Kopeć.
Przed Miłoszem jeszcze zmagania w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z historii oraz w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.
Elżbieta Kołosza

zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

SUKCES UCZENNIC NA POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI NIEMIECKIEJ W KUNOWICACH


    5 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kunowicach odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckiej. W niezwykle przyjaznej atmosferze, stworzonej przez organizatorów, zaprezentowali się uczniowie z Kowalowa, Słubic, Kunowic i Rzepina.
Naszą szkołę reprezentowały:
– Sofia Jelonkiewicz, klasa 2 a,
– Aleksandra Korcz, klasa 3 a,
– Barbara Skałuba i Amelia Tołoczko, klasa 5c.

Jury oceniało poprawność językową, muzykalność oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Nasze uczennice odniosły wielki sukces.
Basia i Amelka zajęły I miejsce w kategorii klas V-VII. W duecie wykonały piosenkę "Kannst du schwimmen?".
Ola zajęła III miejsce w kategorii klas I-III. Zaprezentowała piosenkę "Eine schöne Zeit".
Sofia otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-IV za piosenkę "Auf dem Flohmarkt".
Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy Uczennicom i ich Rodzicom. Dziękujemy za pomoc w dowozie oraz wykonaniu rekwizytów.
Zachęcamy wszystkich uczniów do słuchania i śpiewania piosenek w języku niemieckim oraz rozwijania swoich talentów. Kolejna edycja konkursu za rok.

Urszula Niekrasz, Anna Kowalczyk

zs zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    MICHAŁ STEFAŃSKI- uczeń klasy III a AKADEMICKIEJ- w finale XLIV Olimpiady Historycznej.
Sukces Michał zawdzięcza swojej pasji, wytężonej pracy, Rodzicom, którzy go motywują i wspierają oraz nauczycielce historii p. Justyna Dziącko, która z nim na co dzień pracuje. W zawodach okręgowych, które odbyły się na Uniwersytecie Zielonogórskim, Michał zajął 2 miejsce. Zawody centralne odbędą się 6- 9 kwietnia w Gdańsku

zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    MAJA ANTCZAK, ucz, kl. 3 b zajęła I miejsce w grupie gimnazjalistów w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzka Stację Epidemiologiczną w Gorzowie Wlkp. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy w dowolnym edytorze grafiki na temat profilaktyki nikotynowej.

Ewa Kacperska

wyniki

zs

..: do góry :

    Nadia Oleszczuk z klasy II AKADEMICKIEJ zastępcą członka Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Do zadań Rady należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej oświata
i wychowanie, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian, w tym propozycji rozwiązań. Nadia będzie reprezentowała województwo lubuskie. Na pierwsze spotkanie w Warszawie uda się już 1 października. Przypominamy, że Nadia była posłanką na XIII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.
GRATULUJEMY i wierzymy, że jest to początek drogi do kariery.


LINK do MEN

zs

..: do góry :

    Miłosz Ziółkowski, uczeń gimnazjum w Rzepinie, najlepszym historykiem wśród gimnazjalistów w województwie lubuskim.
    Po raz kolejny, uczeń klasy IIIC gimnazjum Zespołu Szkół w Rzepinie, Miłosz Ziółkowski, odniósł sukces, kwalifikując się do etapu centralnego II Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów.
    W sobotę 9 grudnia na Uniwersytecie Zielonogórskim odbył się etap okręgowy olimpiady, w którym Miłosz pokonał w części pisemnej i ustnej swoich konkurentów z województwa lubuskiego i zajął I miejsce. Otwiera mu to drogę do udziału w etapie centralnym, podczas którego w marcu 2018 roku na Uniwersytecie Warszawskim będzie rywalizować
z rówieśnikami ze szkół z całej Polski o tytuł laureata. Miłosz ma doświadczenie, bowiem w ubiegłym roku został już finalistą olimpiady, dzięki czemu jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej z zakresu historii i wos. Oprócz naszego gimnazjalisty zakwalifikowało się jeszcze 4 uczniów z lubuskiego. Nominacje otrzymał z rąk profesor Bobumiły Burdy, która uczniowie z Polski znają jako autorkę podręcznika do historii dla szkół ponadgimnazjalnych.
Patronat nad Olimpiadą Historyczną Gimnazjalistów ma Ministerstwo Edukacji Narodowej, natomiast organizatorem, podobnie jak dla szkół średnich, jest Polskie Towarzystwo Historyczne. Olimpiada Historyczna jest najważniejszym konkursem sprawdzającym wiedzę i umiejętności gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Elżbieta Kołosza

zs zs zs zs zs

..: do góry :    1 października br. rozpoczęła prace Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej drugiej kadencji przy Ministrze Edukacji Narodowej. Podsekretarz stanu w MEN Maciej Kopeć wręczył powołania 32 uczniom ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, w tym uczennicy klasy II a naszego LO, tegorocznej stypendystce Prezesa Rady Ministrów, Nadii Oleszczuk.aut

..: do góry :    Pod koniec sierpnia tego roku został rozstrzygnięty VI Ogólnopolski Konkurs Historyczno - Literacki „Polskie więźniarki w Ravensbrück” skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Patronat nad nim objęła dr Wanda Półtawska - była więźniarka obozu w Ravensbrück. Celem konkursu było kształtowanie świadomości narodowej oraz ukazanie wpływu doświadczeń historycznych na postawę kolejnych pokoleń. Na konkurs wpłynęło 210 prac, a temat nie był łatwy.
    Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy 3A naszego liceum Adriana Darol, która wcielając się w rolę jednej z więźniarek, napisała bardzo emocjonalne wspomnienia z obozu. Pracę Ady doceniła komisja konkursowa i została ona zaproszona wraz z opiekunem, panią Moniką Sobańską na uroczystość podsumowującą konkurs, która odbyła się we wrześniu w Krakowie. Wręczenie nagród laureatom poprzedzone było mszą świętą w kościele franciszkańskim w Krakowie, która odprawiana była w intencji więźniarek i wzięła w niej udział osobiści pani dr Półtawska. Podczas gali wręczenia nagród można było wysłuchać wykładu pani doktor skierowanego do młodzieży. Mimo trudnych przeżyć i słusznego wieku, a może właśnie dlatego, pani doktor mówiła to, co myśli, pokazała, że trzeźwo patrzy na świat i postępowanie współczesnej młodzieży nie jest jej obojętne. Po gali można było usiąść z byłą więźniarką przy jednym stole. Poparcie dla inicjatywy wyraził też prezydent RP Andrzej Duda i podczas uroczystości przeczytano list prezydenta adresowany do laureatów i organizatorów konkursu.
    Pobyt w Krakowie to nie tylko udział w uroczystości. Ada mogła poczuć atmosferę tego miasta, posłuchać hejnału, zjeść obwarzanki, ale też wypić herbatę w Jamie Michalika, zobaczyć Piwnicę pod Baranami, czy poczuć się jak studentka, zwiedzając Collegium Novum, siedzibę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jednym z punktów programu był spektakl pt. „Śluby panieńskie” w Teatrze Stu z Marią Seweryn w roli głównej. Podczas trzydniowego pobytu w Krakowie udało się również odwiedzić galerię sztuki i kilka z licznych muzeów krakowskich. Przepiękna pogoda i niepowtarzalna atmosfera miasta sprawiły, że był to czas cudowny i niezapomniany.
    Jeszcze raz gratulujemy Adzie sukcesu i dziękujemy pani dyrektor Ewie Winiarczyk oraz Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

Monika Sobańskaaut aut aut aut aut aut aut aut

..: do góry :


    Po raz trzeci szkoła w Rzepinie może poszczycić się sukcesami w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, odbywającą się w tym roku pod hasłem „Na skrzydłach przyjaźni”. Główną nagrodę zdobyła uczennica klasy III C gimnazjum Małgorzata Basta, która przygotowała pracę plastyczną pod kierunkiem pani Joanny Karbowskiej. Wśród nagrodzonych znaleźli się również: Hanna Rakowska, Kajetan Borowiec, Wiktoria Choina, Dominika Żygielewicz i Oliwia Żygielewicz. Wręczenie głównej nagrody odbyło się w Centrum Olimpijskim w Warszawie w dniu 13.10. 2017 r. Wszyscy nagrodzeni uczestniczyli w uroczystości i mogli poznać prace kolegów z całej Polski. Była to także doskonała okazja do zwiedzenia Warszawy, poznania historii naszej stolicy i zabytków Traktu Królewskiego.
Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom: Joannie Karbowskiej, Beacie Krynickiej i Elżbiecie Sawie serdecznie gratulujemy.

Elżbieta Kołoszazs zs zs

..: do góry :