: Niespodziewane zwycięstwo Dominiki i Martyny w Toruniu!
: Dominika dwa razy na podium na rozpoczęcie sezonu halowego w Puszczykowie!
: GOLICKA MILA

ARCHIWUM
: ROK SZKOLNY 2017/2018
: ROK SZKOLNY 2018/2019

Na kortach hal tenisowych w Toruniu rozegrano silnie obsadzony Ogólnopolski Turniej KlasyfikacyjnySuper Seria Kadetek i Kadetów(do lat 16-u). Zawody drugiej kategorii PZT (wyższą rangę mają tylko Mistrzostwa Polski) w grze podwójnej dziewcząt wygrały w pięknym stylu Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca) w parze z Martyną Mackiewicz (Klub Tenisowy GAT Gdańsk).
    Należy zaznaczyć, że był to… debiut trzynastolatki w grze podwójnej do lat 16-u w rozgrywkach PZT. Ciekawostką jest to, że również w swoim debiucie do lat 16-uw rozgrywkach Tennis Europe (w Chorwacji) lubuszanka zajęła 3 miejsce na podium w parze z Julią Chodkowską.
    Dominika i Martyna jako nowicjuszki w tej kategorii wiekowej ze względu na brak rozstawienia już od pierwszej rundy musiały się mierzyć z silnymi, często starszymi rywalkami. W pierwszym swoim pojedynku wysoko 6:0, 6:3 pokonałyAleksandrę Frątczak (TS IDEA SPORT Toruń) i Katarzynę Frątczak (KCT Masters Inowrocław).
    W ćwierćfinaletrzynastolatki sensacyjnie i niespodziewanie wysoko pokonały 6:3, 6:1 faworyzowane, starsze rywalki Emilię Durską(KS Górnik Bytom) i Milenę Rogala (MKT Stalowa Wola) rozstawione w zawodach z nr 1 (Emilia to nr 3 Kadetek w Polsce).
    W półfinale Dominika i Martyna po zaciętym i emocjonującym meczu pokonały 6:4, 3:6, 10:7 kolejne starsze rywalki, reprezentantki Polski Sonię Pieczyńską (WKS Grunwald Poznań) i Oliwię Orlińską (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław).
    W finale na nasze zawodniczki czekały utytułowane koleżanki z kadry, wielokrotne medalistki i mistrzynie Polski w singlu bądź deblu Weronika Ewald(Klub Tenisowy GAT Gdańsk) i Maria Głowacka(TS IDEA SPORT Toruń). Był to kolejny fantastyczny występ Dominiki i Martyny, godny finału tej rangi imprezy. Pierwszego seta co prawda wygrały faworytki tego spotkania, ale kolejny set należał już do Dominiki i Martyny. W super tiebreaku od początku dominowały Dominika i Martyna 4:0, potem 6:1 i 9:2! Rywalki obroniły 2 piłki meczowe, ale po chwili to nasze dziewczyny uniosły ręce w geście triumfu wygrywając ten emocjonujący mecz (3:6, 6:3, 10:4) i cały turniej. W grze pojedynczej lubuszanka w pierwszej rundzie pokonała 6:3, 6:0 Zuzannę Łosińską(Sopot Tenis Klub). Ze względu na brak rozstawienia już w drugiej rundzie Dominika spotkała się z Weroniką Ewald (nr 3 Tennis Europe rocznika 2006), niedawną bohaterkę Dzień Dobry TVN. Dominika musiała uznać wyższość utytułowanej rywalki (1:6, 3:6).
    Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca wOgólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Kadetek w Toruniu. Dziękujemy.
Daniel Podhajecki

zs
zs zs

..: do góry :

Dominika dwa razy na podium na rozpoczęcie sezonu halowego w Puszczykowie!
    W Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczykowie rozegrano silnie obsadzony Ogólnopolski Turniej KlasyfikacyjnyMłodziczek(do lat 14). Wśród dziewcząt z całej Polski w grze pojedynczej świetne3 miejsce zajęła Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca! W grze podwójnej Dominika wraz ze swoją partnerką Jagną Mańkowską(AZS Poznań) wywalczyły 2 miejsce!
    Ze względu na rozstawienie Dominika miała wolną pierwszą rundę zawodów i czekała na rozstrzygnięcie meczu Roksana Kokocha(Kostrzyński Klub Tenisowy) - Maja Pietraszak(TENISOWY KLUB SPORTOWY KROS Tarnowo Podgórne) - (7:5, 6:1). W drugiej rundzie lubuszanka pewnie pokonała starszą rywalkę (6:1, 6:0).
    W ćwierćfinale Dominatorka zwyciężyła (6:3, 6:2) rok młodszą, najlepszą zawodniczkę z rocznika 2007 w Polsce i Szwecji, wielokrotną medalistkę i mistrzynię Polski i Szwecji Antoninę Czajkę(Park Tenisowy Olimpia Poznań). W półfinale nasza reprezentantka nie dała rady (1:6, 2:6) będącej w życiowej formie Marii Głowackiej (TS IDEA SPORT Toruń). Obdarzona świetnymi warunkami fizycznymi torunianka w finale pewnie pokonała (6:0, 6:3) Amelię Ciesielczyk(UKS RP SPORT Olsztyn). Wcześniej (w 2 rundzie) Maria pokonała czołową tenisistkę Europy, Serbkę JovanęGrujic trenującą i reprezentującą barwy Akademii TenisowejAngeliqueKerber Puszczykowo. W grze podwójnej Dominika i Jagna po pełnych emocji meczach pokonały w ćwierćfinale (6:4, 3:6, 10:4)Wiktorię Urbanowicz(Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) i Amelię Drozd(UKS Dwójka Zielona Góra), a w półfinale (7:6 (4), 4:6, 10:1)Antoninę Helińską (AZS Poznań) i Antoninę Czajkę(Park Tenisowy Olimpia Poznań). W finale, po emocjonującej walce (4:6, 3:6) nasze dziewczyny musiały uznać wyższość finalistkom gry pojedynczej Marri Głowackiej i Amelii Ciesielczyk.
    Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca wOgólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek o Puchar AngeliqueKerber. Dziękujemy.

zs zs

Udany wyjazd uczniów SP 1 Rzepin /rocznik 2008/ na finały wojewódzkie w koszykówce 3x3. Zespoły dziewcząt i chłopców zakończyły rywalizację wśród siedmiu drużyn na trzecim miejscu. W nagrodę był pobyt na basenie oraz McDonald. Wycieczka pociągiem do Zielonej Góry, połączona z rywalizacją sportową, to fajnie spędzony czas przez naszych uczniów.
Krzysztof Didyk

zs zs
zs zs zs

Zespół dziewczat z SP 1 Rzepin brał udział w w rozgrywkach XX edycji o Puchar Tymbarku w kategorii U - 12. Niestety nie poradziliśmy sobie z zespołem SP 3 Słubice, który wygrał 3:1. Nie tracimy jednak zapału do kolejnych treningów, bo wiemy, że "trening czyni mistrza"

zs zs

W dniu 27 września 2019 r odbyły się biegi przełajowe w Golicach - tzw. "Mila Golicka". W biegach wzięło udział 45 uczniów naszej szkoły. Wielu z nich osiągnęło miejsca w czołowej szóste i wróciło z medalami i dyplomami. Najlepsi uczniowie - I miejsca zdobyli : Aleksander Łobaczewski kl. I c, Jan Borsa kl. IV a, Paulina Zakrzewska III b, Oliwie Siniawski VI b, II miejsca :Tymoteusz Kraszewski I c, Lena Żywicka kl. VII c, Katarzyna Poronin VII b, Juliusz Samoraj VII c, III miejsce: Stanisław Sikora VII c, Filip Choina kl. II c, IV miejsca :Jowita Buczkowska kl I c, Marcin Stróżyk I W, Filip Trompa II b, V miejsca :Dominika Kuzynin kl. I b, Zuzia Pielak kl. III c, Filip Zieliński kl. Va, Wojciech Święcicki kl. III b, VI miejsca : Marcin Graczyk kl. VIII b. Opiekunowie zawodników :Małgorzata Dąbrowska, Krzysztof Didyk, Wiktor Błaszczykiewicz, Krystyna Kramarzewska, Mateusz Kubiś, Iwona Korczak, Renata Bieniarz, Bogumiła Błaszczykiewicz.