SZKOŁA PODSTAWOWA: ROK SZKOLNY 2017/2018ROK SZKOLNY 2018/2019

: WYCIECZKA DO GDAŃSKA, GDYNI I MALBORKA
: SPOTKANIE AUTORSKIE
: WALENTYNKI W ŚWIETLICY
: DYSKOTEKA WALENTYNKOWA
: ANDRZEJKI w klasie 7b
: DZIEŃ MISIA w klasie 1b SP
: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
: WYCIECZKA DO SZCZECINA KLAS 4b i 5a SP
: DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ
: KONKURS "PLEJADA ŚWIĘTYCH"
: WYCIECZKA NA NOWY MŁYN
: LEKCJA W LESIE
: PIERWSZA POMOC W KLASIE II A SP
: DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. I B SP i IV E SP
: DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. I A SP i IV D SP
: TECHNOLOGIE Z KLASĄ
: DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VIII C
: PIKNIK INTEGRACYJNY KLASY VIII D
: II A SP W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
: DZIEŃ JĘZYKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ
: JUŻ DUŻO WIEMY!


: ROK SZKOLNY 2017/2018


    W dniu 22 maja 2019r. uczniowie klasy Vc i Vd udali się w podróż do Gdańska.
Zwiedzanie rozpoczęli od Stadionu PGE Arena. Potem spacer po Starym Mieście oraz Długim Targu. Młodzi turyści poznali też historię dotyczącą Żurawia, Arsenału, Bramy Zielonej oraz Kościoła Mariackiego. Pożegnanie z Gdańskiem nastąpiło przy słynnej fontannie Neptuna. Wieczorem zaś spacer brzegiem morza w Stegnach. Następny dzień rozpoczął się pobytem uczniów w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. O godzinie 12.30 rejs statkiem wycieczkowym "Dragon". Potem zwiedzanie ORP Błyskawica i polskiego Żaglowca Daru Pomorza. Na nabrzeżu można też było podziwiać Dar Młodzieży i Frederika. O godzinie 16.00 uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili Akwarium Gdyńskie. Piątek, 24 maja to dzień zarezerwowany na poznanie historii i zwiedzanie zamku w Malborku.
W późnych godzinach wieczornych w doskonałych humorach wróciliśmy do Rzepina.


Agnieszka Bojko

zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs

..: do góry :
    05 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie klasy II a mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z autorem książki "Chciejosztuczki" panem Adamem Studzińskim. Pan Adam w bardzo ciekawy sposób zaprezentował swoją książkę. Ponadto dzieci mogły porozmawiać z autorem i dostać jego autograf.Spotkanie było miłym i cennym doświadczeniem w życiu młodych czytelników.
Justyna Dudzis
zs zs zs zs

..: do góry :    14 lutego w świetlicy szkolnej dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości i miłości. Od samego rana uczniowie z 2a wcielili się w rolę walentynkowych listonoszy. Chyba każdy uczeń niecierpliwie czekał na ich wizytę, ponieważ w ciągu kilku dni poprzedzających święto mogli pisać liściki i wrzucać je do POCZTY WALENTYNKIWEJ.
Wszyscy dobrze się bawili, a na zakończenie była słodka niespodzianka.
Organizatorzy
zs zs zs zs

..: do góry :    13 lutego w Szkole Podstawowej odbyła się DYSKOTEKA WALENTYNKOWA dla klas IV- VII.
Przy porywającej do tańca muzyce, wśród blyskających światełek i serduszek pełnych radości wszyscy bawili się rewelacyjnie. W trakcie przerw rozdane zostały WALENTYNKI. Wybrano także 3 królowe i króla dyskoteki:
Adę Makuch
Ewę Gawlik
Oliwę Jachimowską i Alana Marciniaka.

Pelni energii,radości oraz pozytywnych emocji rozeszlismy się do domów. Nad całością czuwała Renata Konieczna opiekun Samorządu, a dekoracją zajęła się p. Małgorzata Witenberg
Wszystkim życzymy niezapomnianych WALENTYNEK!
Renata Konieczna
zs zs zs zs

..: do góry :


   zs zs zs
..: do góry :

    Dzień Pluszowego Misia w klasie 1b

Bogumiła Błaszczykiewicz


zs zs
..: do góry :

    Dnia 23 listopada obchodziliśmy na świetlicy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA˘Dzieci pod opieką p. Agnieszki Kołodzińskiej i p. Iwony Stefańskiej z wielkim zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną swojego ulubionego misia. Przygotowanie prac sprawiło dzieciom wiele radości. Każdy mógł się pochwalić rowniez swoim pluszakiem, którego przyniósł na wystawę!

Agnieszka Kołodzińska


zs zs zs zs
zs zs zs zs
..: do góry :

    Dnia 22.11 klasa IV b i Va wybrała się na wycieczkę do Szczecina na Moskiewska Rewie na lodzie na baśń Andersena Królowa śniegu.
Oprócz przepięknego występu uczniowie zwiedzili miasto m.in. Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, filharmonie a w Muzeum Narodowym zabaczyli wystawę o Lalki Afryki.

Renata Konieczna


zs zs zs zs
..: do góry :

    Dnia 15.11 obchodziliśmy święto patrona Szkoly Podstawowej Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji klasy IV a i b zorganizowały apel, na którym przedstawiono w formie prezentacji postać sławnego Polaka. Dzieci w recytowanych wierszach zapoznały obecnych z losami bohaterów niektórych powieści.

Uczniów przygotowaly panie Małgorzata Witenberg, Marzanna Kacperska i Renata Konieczna.


zs zs
zs zs zs zs zs zs zs zs
..: do góry :

    Na lekcji religii 29 X odbyła się druga edycja konkursu "Plejada Świętych". Wzięli w nim udział uczniowie klas IV. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom postaci patronów i świętych,podkreślenie chrześcijańskiego przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych. Zwycięzcy konkursu otrzymali symboliczne upominki.

IVa Nikola Socha,Kalina Stęszewska,Filip Zieliński
IVb Paulina Rudnicka,Szymon Hen,Amadeusz Błaszczyk
IVc Kacper Kowalski,Hanna Nerko,Natalia Basta
IVd Szymon Zawadzki,Kuba Michniewicz,Jan Żywicki
IVe Miłosz Andrejczuk,Stanisław Parysek,Franciszek Nowacki

Agnieszka Korcz


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs
..: do góry :

    Korzystając z pięknej "zlotej jesieni" w ubieglym tygodniu panie K. Komar - Żebrowska, A. Kolodzinska, M. Malinowska, B. Blaszczykiewicz, M. Nester oraz H. Slabecka zabraly swoich uczniów na lekcję przyrody w terenie. Kierunek w jakim się udali to Nowy Młyn i spotkanie ze Starszym Specjalistą Służby Leśnej Anną Gandecka. Dzięki temu spotkaniu uczniowie naszej szkoły podziwiali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, poznali zwierzęta zamieszkujące tereny rzepinskich lasów, sposoby ich ochrony i wiele innych ciekawych informacji, które zapadną na dlugo w ich pamięci. Wiele pytań zadanych przez nasze dzieci świadczyły o ich ogromnym zainteresiwaniu tym tematem. Młodzi miłośnicy przyrody uraczyli tamtejsze dziki samkolykami, ktore zabrali ze sobą. Na zakończenie spotkania Nadleśnictwo w Rzepinie zorganizowało nam ognisko i wspólne pieczenie kielbasek.
Dziekujemy za współpracę całemu Nadleśnictwu Rzepin a szczególnie podziękowania za poświęcony nam czas i cierpliwość kierujemy na ręce Pani Anny Gandeckiej.

Karolina Komar - Żebrowska


zs zs
zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs
..: do góry :


LEKCJA W LESIE
    Lekcja w lesie. Uczniowie klasy II A 27 września zamienili salę lekcyjną na las.Wraz z wychowawczynią udali się na lekcję w terenie. Dzieci poznały części budowy drzewa. Sprawdzały różnicę pomiędzy drzewami iglastymi i liściastymi. Chętnie odgadywały wiek drzew oraz dokonywały pomiarów. Lekcja pod chmurką pozwoliła przyswoić "sporą dawkę " wiedzy przyrodniczej w praktyczny i atrakcyjny dla dzieci sposób.

Justyna Dudzis


zs zs zs zs
..: do góry :
PIERWSZA POMOC W KLASIE II A
    Drugiego października klasę II a odwiedziła szkolna pielęgniarka Pani Agnieszka Burzyńska. Pani pielęgniarka w fachowy sposób przedstawiła krok po kroku JAK UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY? Zapoznała dzieci z "trójkątnem życia " i przypomniała jak ważną rolę odgrywa czas w chwili zagrożenia życia. Dzieci oprócz wiedzy teoretycznej miały możliwość ćwiczeń na fantomie. Uczniowie dowiedzieli się również jak reagować w sytuacji omdlenia, zakrztuszenia czy krwotoku z nosa. Mali ratownicy aktywnie i uważnie uczestniczyli w "lekcji życia ", a zdobyta wiedza może komuś uratować życie. Nie bój się! Pomagaj!

Justyna Dudzis


zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Dziewczęta z klasy 1b i 4 e wraz z wychowawczynią przygotowały dla chłopców z okazji ich święta niespodziankę. Starsi uczniowie delektowali się słodkościami, a młodsi otrzymali okolicznościowe krawaty. Oczywiście nie mogło zabraknąć życzeń i tradycyjnej piosenki "Sto lat, sto lat niech żyją ,żyją nam...." pięknie zaśpiewanej przez dziewczęta.
Wszystkim chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Bogumiła Błaszczykiewicz


zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Od najmłodszych lat dziewczynki uczą się tego, żeby pamiętać o młodych mężczyznach! J Z okazji przypadającego 30 września Dnia Chłopaka, dziewczęta z klasy 1 a oraz 4 d przygotowały miłe niespodzianki dla kolegów z klasy. Młodsi chłopcy dumnie nosili w tym dniu krawaty z napisem „Super chłopak”, na starszych czekał słodki poczęstunek. Poza upominkami był śpiew, wspólne zabawy oraz życzenia. Wszystkim chłopcom, niezależnie od wieku, życzymy uśmiechu każdego dnia!

Martyna Malinowska


zs zs zs zs
..: do góry :
    Klasa 1 a przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Technologie z klasą". Jest to nowoczesny program edukacyjny, dzięki któremu sala lekcyjna może zmienić się w prawdziwe centrum nauki! Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały robota o nazwie Yumi, który okazał się bardzo fascynujący. Przed nami jeszcze wiele technologicznych przygód!

Martyna Malinowska


zs zs zs zs zs zs
..: do góry :
DZIEŃ CHŁOPAKA

    Niespodziewane życzenia chyba każdemu sprawiają przyjemność, tak właśnie dziewczęta z klasy VIII c wspólnie z wychowawczynią p. K. Wojciechowską zaskoczyły chłopców na poniedziałkowej godzinie wychowawczej. Dziewczęta przygotowały piosenkę i wspólnie zaśpiewały ją dla chłopców. Nie zabrakło również pyszności. Pięknie udekorowane babeczki i inne słodkości gościły na naszym stole. Ten dzień był nie tylko wspaniałym przeżyciem dla chłopców, ale również świetną zabawą dla dziewczyn.
Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Katarzyna Wojciechowska


zs zs zs
..: do góry :
    Dnia 27 września uczniowie klasy VIII d z wychowawczynią Małgorzatą Dąbrowską spędzili miłe chwile na pikniku integracyjnymw Nowym Młynie. Po posiłku, każdy znalazł coś ciekawego dla siebie,były tańce ,podchody,zabawa w chowanego,spacer po ogrodzie dendrologicznym,wybory "Top Model" dla chłopców z okazji Dnia Chłopaka.

Małgorzata Dąbrowska


zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Dnia 20 września klasa II a odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza. Mieli możliwość skorzystania z czytelni, wspólnie ułożyli Kodeks Czytelnika. Poznali nową sztukę opowiadania bajek za pomocą "teatru obrazkowego" czyli Teatr Kamishibai pt. "Historia o zwykłym kosmicie". Taka lekcja biblioteczna na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów oraz zachęci ich do korzystania zasobów biblioteki.

Justyna Dudzis


zs zs zs zs zs
..: do góry :
    DZIEŃ JĘZYKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJzs zs zs zs zs zs
..: do góry :
    17 września uczniowie klasy 1a, 1 b, 1c zaprosili przedstawicieli służb ratunkowych. Gośćmi byli: Ryszard Rybowiak- OSP Rzepin, Cyryl Depta i Robert Iwanowski SOK, Arkadiusz Kowalski- ratownik medyczny, mł. asp. Adrian Kasik- dzielnicowy oraz mł.asp. Katarzyna Kasik- asystent Zespołu Prewencji Komisariatu w Rzepinie. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na grożące im niebezpieczeństwa, zwłaszcza w ruchu drogowym. Przedstawiono uczniom schemat telefonicznego wzywania służb ratunkowych i przypomniano numery alarmowe.Goście opowiadali o swojej pracy, a uczniowie zadawali mnóstwo pytań , na które z cierpliwością odpowiadali zaproszeni goście.Zajęcia okazały się bardzo ciekawe,a kajdanki wywołały chyba największe zainteresowanie.

Bogumiła Błaszczykiewicz


zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
..: do góry :