SZKOŁA PODSTAWOWA

ROK SZKOLNY 2017/2018


: PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE KLASY IIIb SP
: WYCIECZKA KLAS IIId i IIIe SP
: WYCIECZKA KLAS Ib i Ic SP
: Klasa Ic SP NA WYCIECZCE W DŁUGOSZYNIE
: PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE DLA KLAS I-IV SP
: BYĆ JAK IGNACY!
: KLASA Ia O ZDROWIE DBA
: DZIEŃ KOBIET W KL. Ia SP
: PROGRAM: RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ
: WARSZTATY WIELKANOCNE w kl. VI c
: ZDROWE SAŁATKI W kl. III d
: DZIEŃ BABCI I DZIADKA w kl. 1a
: DZIEŃ BABCI I DZIADKA w kl. 1b i 1c
: BAL KARNAWAŁOWY w kl. I-III SP
: WIZYTA STRAŻAKA w klasie I a
: Klasa III d W STRAŻY POŻARNEJ
: WIGILIA w kl. VIc
: WIGILIA w kl. IIId
: JASEŁKA
: WIGILIA w kl. IVd
: WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA kl. Vd i Vb
: WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA kl. VIIa
: MIKOŁAJKI w kl. IIIe
: WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA kl. Vc i VIIc
: SUKCESY W KONKURSIE PLASTYCZNYM:
: WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA kl. IIa i IIIb
: WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA kl. Ib i Ic:
: MIKOŁAJKI w kl. III d SP:
: WARSZTATY FOTOGRAFICZNE:
: ZABAWA ANDRZEJKOWA:
: WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK:
: ANDRZEJKI W KLASIE VII C SP:
: ANDRZEJKI W KLASACH I-III SP:
: NAJMŁODSI UCZNIOWIE PODZIWIALI SPRZĘT WOJSKOWY:
: ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA:
: WYCIECZKA DO TECHNIKUM LEŚNEGO W STAROŚCINIE:
: ZBIÓRKA KASZTANÓW:
: WYCIECZKA DO PIEKARNI KLAS II i III SP:
: GRZYBOBRANIE KLAS II i III SP:
    19 czerwca, we wtorek, szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w teatralną scenę. Wszystko za sprawą uczniów klasy III B, którzy pod kierownictwem wychowawczyni p. Renaty Koniecznej zaprezentowali przedstawienie pt. „Nie ma tego złego…”. Pełna humoru inscenizacja o kłopotach w krainie baśni podobała się wszystkim zgromadzonym widzom, a artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Renata Konieczna

zs zs zs zs zs zs
..: do góry :    W dniach 11-13 czerwca uczniowie klasy 3 d i 3e uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Trzy dni w stolicy były nie tylko czasem wypoczynku, ale również poznawania tego pięknego miasta. Uczniowie zobaczyli Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, Sejm, Bibliotekę Uniwersytecką. Spacerowali po Starym Mieście, na które ze swej kolumny spogląda Zygmunt III Waza, podziwiali kamieniczki Starówki, odbyli rejs statkiem po Wiśle. Przemierzyli część Traktu Królewskiego, by stanąć przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Wiele emocji dostarczyła wizyta w Centrum Nauki Kopernik. W czasie wycieczki wszystkim dopisały humory. Teraz pozostaje nam tylko podbijać kolejne miasta.

Bogumiła Błaszczykiewicz, Martyna Malinowska

zs zs zs zs
zs zs zs zs
..: do góry :    Dnia 6 czerwca uczniowie klasy 1b i 1c szkoły podstawowej wraz z wychowawcami uczestniczyli w cudownej wycieczce do Rakoniewic i Kluczewa. Mieliśmy okazję zobaczyć ciekawe eksponaty w Muzeum Pożarnictwa, które przybliżyły nam ciężką pracę strażaków w przeszłości. Następnie gościliśmy się u Wujka Krzysia w Starej Chacie u Kowala. Czas nam bardzo szybko minął na wspaniałej zabawie. Poznaliśmy pracę kowala, nauczyliśmy się robić masło, doić krowę i opiekować się zwierzętami hodowlanymi. Przekonaliśmy się, że można być szczęśliwym bez telefonu, komputera i telewizji bawiąc się beztrosko z rówieśnikami na łonie natury. Na długo w naszej pamięci zostaną minione chwile.
Opiekunowie Iwona Kroczak, Renata Bieniarz
Iwona Kroczak

zs zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs zs
..: do góry :

    Dnia 23 maja klasa 1c wraz z wychowawczynią Renatą Bieniarz odwiedziła Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie.
Podczas wycieczki omawialiśmy zagadnienia związane z gospodarką odpadami i segregacją odpadów .
Dzieci miały okazję przejść ścieżką edukacyjną docierając do hali sortowniczej oraz uczestniczyły w zajęciach gdzie w sposób praktyczny mogły wykonać zadania z dziedziny segregacji odpadów i ochrony środowiska. Na zakończenie otrzymały upominek w postaci książeczki z ćwiczeniami i długopis. Wycieczka była ciekawa i pouczająca.

Renata Bieniarz

zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    23 maja uczniowie klas I-IV mieli przyjemność obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”. Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim.
    Historia zaczęła się w momencie, gdy mieszkańcy Krakowa dowiedzieli się o porwaniu Profesora Baltazara Gąbki – wybitnego badacza latających żab, przez zbirów króla Krainy Deszczowców. Wielki przyjaciel uprowadzonego, książę Krak, namówił Wawelskiego Smoka, aby wraz z kucharzem Bartolinim wyruszyli na ratunek Profesorowi.
    W ślad za nimi podążał tajemniczy szpieg z Krainy Deszczowców, który przez całą podróż próbował utrudnić i spowolnić pościg. Bohaterowie przeżywali wiele ciekawych przygód, ale przyjaźń i dobro pozwoliły im pokonać wszystkie przeszkody i trudności spotykane na drodze. Opowieść była pełna humoru i zabawnych sytuacji. Na wspaniałe widowisko artystyczne złożyły się wspaniałe gry aktorów, barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia.

Martyna Malinowska

zs

..: do góry :

    Uczniowie z klas trzecich odbywają niezwykłą podróż w czasie do najbardziej znanych polskich wynalazców i naukowców. W ramach inspirującego projektu edukacyjnego pod nazwą „Być jak Ignacy”, do którego przystąpiła nasza placówka, uczniowie spotykają się raz w tygodniu, aby zagłębić się w ciekawostki z życia znanych Polaków oraz poznać ich osiągnięcia. Dzieci oglądają również filmy, grają w tematyczne gry edukacyjne, rozwiązują zagadki i rebusy, a przede wszystkim wykonują ciekawe doświadczenia oraz eksperymenty. Uczestnicy zajęć wymyślili własną nazwę koła naukowego – „Bombowcy - naukowcy”, bo nauka może być doskonałą przygodą!

Martyna Malinowska

zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Zdrowy organizm to silny organizm,dlatego trzeba wzmacniać odporność. Najlepiej poprzez zdrowe odżywianie,witaminy i ruch na świeżym powietrzu.Klasa I a o zdrowie dba i ruchu dużo ma. My się zimy nie boimy i na dworze się bawimy!Po wojnie na kulki śnieżne i ulepieniu bałwana lekko zmarznięci, ale bardzo szczęśliwi wszyscy wrócili do klasy.Dzieci zajęły się przygotowaniem pysznej i zdrowej sałatki owocowej pełnej witamin. Po takiej porcji ruchu na świeżym powietrzu sałatki znikały błyskawicznie. Zachęcamy wszystkich do dbania o zdrowie.

Justyna Dudzis

zs zs zs zs zs

..: do góry :

    8 marca chłopcy z klasy Ia zrobili niespodziankę swoim koleżankom.W tajemnicy przygotowali laurki,kwiaty oraz słodkie prezenty.Wszystkie Panie były miło zaskoczone i szczęśliwe.Po złożeniu życzeń i wręczeniu kwiatów był czas na słodką niespodziankę.Uśmiech na twarzach chłopców zdradził,że byli z siebie dumni i zadowoleni.Wszystkie Panie z klasy dziękują za pamięć.To był bardzo miły dzień.

Justyna Dudzis

zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Ilu dorosłych w Polsce potrafi właściwie przekazać informację do pogotowia, ułożyć nieprzytomnego w bezpiecznej pozycji czy przeprowadzić resuscytację? Tego nie wiemy, ale wiemy na pewno, że uczniowie naszej szkoły pilnie się tego uczą! W ramach programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”, panie Bogumiła Błaszczykiewicz i Martyna Malinowska, po odpowiednim przeszkoleniu, przekazują dzieciom z klas I-III podstawową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że teoria w tym przypadku to niewiele, dlatego uczniowie przede wszystkim uczą się w praktyce. Na zajęciach wzywają pomoc, sprawdzają oddech poszkodowanych, układają ich w bezpiecznej pozycji oraz próbują swoich sił w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Chociaż dzieci nie mają tyle siły, co człowiek dorosły, najważniejsze jest to, aby zapamiętały podstawowe kroki postępowania, gdy w ich otoczeniu ktoś będzie potrzebował pomocy. Panie będą sukcesywnie przeprowadzać zajęcia we wszystkich klasach edukacji wczesnoszkolnej. Ratujmy i uczmy ratować!

Martyna Malinowska

zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Dnia 09. 03. 2018 r. klasa VI c wybrała się do Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie na warsztaty plastyczne, na których dzieci poznały techniki przygotowywania kartek wielkanocnych.
Zajęcia prowadziła instruktor MDK Pani Iwona Parszywka - Marczuk, która zaprezentowała im metodę scrapbookingu. Uczniowie sami ozdabiali przygotowane kartki: flamastrami, cekinami, papierem kolorowym, brokatem oraz ozdobnymi elementami przygotowanymi przez prowadzącą.
Bardzo dziękujemy za zajęcia niezwykle ciekawe, rozwijające sprawność manualną i wyobraźnię uczniów.
Kartki będzie można zakupić na kiermaszu wielkanocnym, na który serdecznie zapraszamy.
Magdalena Rycerz

zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Uczniowie klasy III D poza książkami i zeszytami mieli dziś w plecakach fartuszki oraz deski do krojenia. Podzieleni na grupy wspólnie przygotowywali drugie śniadanie, czyli zdrowe i pyszne sałatki. Dzieci pamiętały o odpowiednim przygotowaniu warzyw i owoców, a także o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w trakcie przygotowywania posiłku.
Dzisiejsze zajęcia były pełne radości, wspólnej pracy oraz…. smaku!
Martyna Malinowska

zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Babcia i Dziadek to "instytucja" , bez której nie mogłaby funkcjonować niejedna rodzina.Są nieocenioną pomocą przy wychowywaniu wnuków. W Dniu Babci i Dziadka wnuki składają życzenia,przynoszą własnoręcznie zrobione laurki i upominki.Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość tego dnia klasa 1a przygotowała swoim Babciom i Dziadkom artystyczną niespodziankę.Goście byli wzruszeni i dumni z małych aktorów.Po przedstawieniu był czas na wręczenie prezentów i słodki poczęstunek.
Justyna Dudzis

zs zs zs zs zs

..: do góry :

"Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolana mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie, po prostu kocham Cię ogromnie".

    Tak wiele zawdzięczamy Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób!
Tak tez zrobili uczniowie z klasy I B pod opieką swoich pań: Iwony Kroczak i Karoliny Komar - Żebrowskiej oraz uczniowie z klasy I C wraz z panią Renatą Bieniarz. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci na koniec spotkania podarowały swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki.
Karolina Komar - Żebrowska

zs zs zs zs zs

..: do góry :

    FOTORELACJA Z BALU KARNAWAŁOWEGO
Fot. Renata Konieczna

zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Dnia 26 stycznia klasa Ia gościła pana Piotra Pietruszyńskiego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzepinie. W trakcie spotkania druh przyblizył dzieciom na czym polega praca strażaka,przekazał cenne wskazówki jak bezpiecznie zachować się podczas burzy, wypadku czy pożaru oraz jak zapobiegać sytuacjom zagrażającym życiu. Zwrócił uwagę na bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.Dzieci utrwaliły numery alarmowe, dowiedziały się w jakich okolicznościach wzywamy straż pożarną. Nasz gość zaprezentował umundurowanie strażaka, które dzieci mogły przymierzyć oraz przekonać się ile strażak musi dżwigać na sobie podczas akcji ratunkowej. Zajęcia były bardzo interesujące i pouczające. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie,
a każde każde dziecko dostało kolorowankę tematycznie powiazaną z lekcją. Dziękujemy za wizytę.

Justyna Dudzis

zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Uczniowie z klasy III D wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzepinie. Podczas spotkania dzieci wysłuchały mnóstwo ciekawostek o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się również, jakiego rodzaju sprzętu używają strażacy w czasie różnych akcji. Zaprezentowane zostały stroje strażackie i hełmy. Ogromny entuzjazm wzbudziły wozy strażackie oraz łódź należąca do OSP. Uczniowie mieli nawet okazję gasić niewielki pożar! Oczywiście wszystko odbywało się pod baczną kontrolą strażaków. W trakcie spotkania dzieci nauczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy, ochoczo biorąc udział w praktycznych ćwiczeniach. Wyprawa okazała się wspaniałą przygodą, ale przede wszystkim nauką.

Martyna Malinowska

zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Wigilia to magiczny czas i dlatego w tym dniu klasa 6c nie mogła zapomnieć o koleżance z klasy Hani, która z powodu kontuzji nogi jest od tygodnia na nauczaniu indywidualnym. Cała klasa wraz z wychowawcą odwiedziła ją dziś w domu i wszyscy złożyli jej życzenia oraz przekazali upominek.
Następnie uczniowie z wychowawcą udali się do punktu gastronomicznego gdzie wspólnie świętowali: składali sobie życzenia, zjedli posiłek i dużo rozmawiali.

Magdalena Rycerz

zs zs zs zs zs

..: do góry :

    W klasie III D pojawił się świąteczny akcent. W trakcie piątkowego spotkania uczniowie wraz z wychowawczynią łamali się opłatkiem, składając wzajemnie życzenia. Obok tradycyjnych potraw wigilijnych – pierogów oraz ryby – pojawiły się również słodkości. Podczas wigilijnego spotkania dzieci wesoło kolędowały. Uczniowie byli bardzo zaangażowani – samodzielnie przygotowali wigilijny stół, a po uroczystości szybko i sprawnie posprzątały.

Martyna Malinowska

zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu, zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy II A oraz III D, którzy przygotowali przedstawienia jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, bohaterów bajek, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Nie zabrakło również diabełków oraz przedstawicieli różnych zawodów: murarza, policjanta, lekarza, czy nauczyciela. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Jasełka przygotowały: Małgorzata Nester, Halina Słabęcka, Agnieszka Korcz i Martyna Malinowska.

Martyna Malinowska

zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Uczniowie klasy 4 d SP wraz z wychowawczynią P. Dorota Łajło odwiedzili dziś Gospodarstwo Agroturystyczne „Dereniówka’’ w Lubiechni Wielkiej. Na dzieci w gospodarstwie
Pani Grażyny Dereń czekało mnóstwo niespodzianek i wrażeń.
Przy wigilijnym stole smakowano tradycyjne potrawy, a także poznano sztukę ich przyrządzania.
Nie zabrakło kolęd i przyjemności obdarowywania się prezentami. Dzieci piekły i malowały tradycyjnych świąteczne pierniki. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Rzepin dzieci bezpiecznie dotarły do Gospodarstwa i wróciły do Rzepina.

Dorota Łajło

zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    8 grudnia uczniowie z klas Vb i Vd pod opieką pań: Arlety Drążkowskiej, Beaty Markowskiej i Małgorzaty Michniewicz uczestniczyli w mikołajkowym wyjeździe do Gorzowa Wielkopolskiego. Obejrzeli film pt. Liga sprawiedliwości, amerykański film science fiction na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów ratujących planetę przed katastroficznym atakiem. Następnie udali się do parku trampolin FunJump, gdzie bardzo aktywnie spędziły czas wykonując różnego rodzaju ćwiczenia akrobatyczne. Ten dzień dostarczył wielu wrażeń i emocji.

Arleta Drążkowska

zs zs zs zs zs zs zs zs


..: do góry :

    05 grudnia w ramach prezentu Mikołajkowego klasa 7a wyruszyła do Gorzowa Wlkp. w poszukiwaniu przygód. Czas minął bardzo szybko, chociaż spędzili tam prawie cały dzień,
ale tak już bywa, że czas szybciej płynie wtedy, gdy jest spędzany w miłej atmosferze. Swój dzień pełen niespodzianek rozpoczęli od doskonalenia tężyzny fizycznej w FUN JUMP, czyli Parku Trampolin. Tam mogli dać upust szaleństwom na trampolinach prezentując najróżniejsze style skoków. Drugim etapem było sprawdzenie logicznego myślenia w Pokoju Zagadek – ESCAPE ROOM. Podzieleni na pięcioosobowe zespoły zostali zamknięci w tematycznych pokojach m.in. Piraci z Karaibów czy Starożytny Egipt. Aby odnaleźć klucz do drzwi musieli rozszyfrować kilka zagadek, które wymagały wytężonej pracy umysłowej. Ostatni etap zakończył się wspólnym posiłkiem w ulubionej przez uczniów popularnej restauracji. Po dniu pełnym wrażeń wracali w doskonałych nastrojach, a zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają w szkole.

Wychowawca: Wiktor Błaszczykiewicz

zs zs zs zs zs


..: do góry :

    6 grudnia do drzwi klasy III e zapukał Mikołaj w asyście ślicznych Śnieżynek. Uczniowie z radością przywitali długo oczekiwanych gości i z niecierpliwością czekały na rozdanie prezentów. Na powitanie grzeczne dzieci ( bo tylko do takich przychodzi Mikołaj) zaśpiewały piosenkę, a w zamian otrzymały słodycze od Śnieżynek. Gdy przyszedł czas na prezenty dzieci wstrzymały oddech i z napięciem czekały na wyczytanie swojego imienia. Każde dziecko miało swoje pięć minut na spotkanie „oko w oko” z Mikołajem i zaprezentowaniem swoich zdolności. Gdy przemili goście opuścili klasę, szczęśliwi uczniowie z zapałem zabrali się do pracy plastycznej, której tematem był oczywiście Mikołaj.
Wykonane przez dzieci prace będą dekoracją podczas II Mikołajkowego Turnieju Enea MBL, który odbędzie się 9 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w ZS.

Wychowawca: Bogumiła Błaszczykiewicz

zs zs zs zs zs zs zs zs


..: do góry :

Wycieczka mikołajkowa do Gorzowa Wielkopolskiego

    8 grudnia uczniowie klas Vc i VIIc wspólnie z wychowawczyniami p. Beatą Krynicką, p. Katarzyną Wojciechowską oraz p. Natalią Rymanowską wybrali się na wycieczkę mikołajkową do Gorzowa Wielkopolskiego.
Pierwszym punktem wyjazdu była ścianka wspinaczkowa w Fun Jamp. Dzieci pod okiem instruktora i opiekuna próbowali swoich sił na ściance wykazując się dużą odwagą
i umiejętnościami. Poznali obsługę sprzętu wspinaczkowego i podstawowe techniki wspinaczki.
Po intensywnym wysiłku uczniowie relaksowali się w kinie Helios oglądając filmy: „ Mikołaj jest w każdym z nas” i „Liga Sprawiedliwości”.
Wszyscy bawili się świetnie i szybko zrodził się pomysł aby powtórzyć taki wyjazd.

Katarzyna Wojciechowska

zs zs zs zs zs zs zs zs


..: do góry :    Uczennice klasy V a wzięły udział w konkursie plastycznym "Festiwal Aniołów" w Górzycy. Uczestniczki odniosły sukcesy: Maja Juncewicz zajęła drugie miejsce, Zuzia Kwaczeniuk trzecie miejsce, a Hania Sadowska uzyskała wyróżnienie.

Elżbieta Sawa

zs zs zs zs zs


..: do góry :

    Mikołajkowy wyjazd kl.IIa i IIIb do Gorzowa do filharmonii, na trampoliny i papugarni. Byl to bardzo radosny i przyjemny dzień.

Renata Konieczna

zs zs zs zs zs


..: do góry :

    W dniu 07.12.2017r. uczniowie klasy 1b i 1c szkoły podstawowej pod opieką p.Iwony Kroczak i p.Renaty Bieniarz wzięły udział w mikołajkowym wyjeździe do Gorzowa Wlkp.
Ten wyjątkowy dzień rozpoczęto od wizyty w teatrze. Z wielkim zaciekawieniem dzieci oglądnęły przedstawienie pt."Tygrys tańczy dla Szu-hin". Po zakończeniu spektaklu do dzieci przyszedł Mikołaj, który każdemu wręczył słodki upominek. Szczęśliwe dzieci udały się następnie na salę zabaw, gdzie w aktywny sposób radośnie spędziły czas integrując się
z kolegami i koleżankami. Pierwsza klasowa wycieczka była bardzo udana. Dzieci pełne wrażeń wróciły do domu.

Iwona Kroczak

zs zs


..: do góry :    Uczniowie klasy III D spędzili Mikołajki w dość nietypowy sposób. Od Świętego Mikołaja nie dostali słodyczy ani kolorowych paczek, ale.... magiczny, wyjątkowy czas spędzony w gronie kolegów i koleżanek. Dzieci rozpoczęły zajęcia od dekorowania pierników. Każdy według własnego pomysłu ozdabiał ludziki, serduszka i inne świąteczne kształty. Największą radość sprawiły uczniom zabawy ruchowe o tematyce świątecznej: „Pociąg do Świętego Mikołaja”, „Prezenty dla Mikołaja” oraz „Szukamy świątecznych słów”. Nie zabrakło również czasu na wykonanie prac plastycznych przedstawiających postać Świętego Mikołaja. W ciągu całego dnia z sali dały się słyszeć wesołe głosy uczniów śpiewających świąteczne, nastrojowe piosenki. Na koniec odbyła się degustacja udekorowanych przez dzieci pierników. Ten czas okazał się dla wszystkich niezwykły i zdecydowanie wyjątkowy.
Martyna Malinowskazs zs zs zs zs zs zs


..: do góry :Warsztaty fotograficzne w Zielonej Górze
    Dnia 22 listopada klasa 5A wzięła udział w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez sieć sklepów Media Markt w Zielonej Górze. Po przywitaniu przez organizatorów, uczniowie musieli odnaleźć tajemnicze koperty z zadaniami, które były ukryte po całym sklepie. Podczas warsztatów uczniowie poznali historię fotografii oraz zasady działania aparatów fotograficznych. Każdy uczeń musiał zmierzyć się z niełatwym zadaniem i wcielić się w rolę zarówno fotografa, jak i modela. Po wykonaniu zadania uczniowie mogli samodzielnie wywołać wykonane przez siebie zdjęcia. Na koniec klasa otrzymała pamiątkowe zdjęcie, a każdy z uczniów imienny dyplom ukończenia warsztatów oraz drobne upominki ze sklepu.
    Po tak wyczerpującym przedpołudniu, klasa udała się na posiłek do McDonalda :)
    Potem klasa zaliczyła krótki spacer po Zielonogórskim Deptaku. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Ziemi Lubuskiej gdzie mogliśmy zobaczyć największy witraż
w Europie oraz Muzeum Dawnych Tortur.
wychowawca klasy:
Sławomir Gąsieckizs zs zs zs zs zs zs zs


..: do góry :Uczniowie klasy 7a postanowili rozweselić i trochę wyluzować uczniów, którzy popołudniami spędzają czas na odrabianiu zadań domowych i "siedzeniu" na komputerze. W czwartkowy wieczór przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek zabawę andrzejkową, na której nie mogło zabraknąć ważnego szczegółu, czyli efektów świetlnych. Zabawa przebiegła w miłej, rodzinnej atmosferze, a uczniowie dopytywali się już o kolejną dyskotekę. Dziękujemy wychowawcom i nauczycielom, którzy pomogli w organizacji tego miłego wieczoru.
wychowawca 7a: Wiktor Błaszczykiewiczzs zs zs zs zs


..: do góry :W dniu 30.11.2017r. klasy 3a i 3c SP pod opieką wychowawców p. M. Kacperskiej i p. E. Sawy odwiedziły fabrykę bombek " Vitbis" w Złotoryi. Uczniowie obserwowali poszczególne etapy powstawania pięknych bombek.
Brali również udział w warsztatach, dekorowali własnoręcznie bombki. Na koniec mogli dokonać zakupów w sklepie firmowym.
Marzena Kacperskazs zs zs zs zs zs zs zs


..: do góry :ANDRZEJKI W KLASIE VII C
    Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.
28 listopada 2017 roku przenieśliśmy się w zaczarowany świat magii i wróżb. Klasa VII c z wychowawczynią Katarzyną Wojciechowską na godzinie wychowawczej przygotowała klasowe andrzejki. Siedząc w magicznym kręgu dowiedzieliśmy się m.in. jaki zawód będziemy wykonywać, kto pierwszy znajdzie miłość, czy też czego powinniśmy się wystrzegać. Oczywiście nie zabrakło też przebijania szpilką papierowego serca z napisanymi imionami.
Klasa przygotowała również okolicznościową gazetkę na szkolnym korytarzu.
Katarzyna Wojciechowskazs zs zs zs


..: do góry :28.11.2017 r.
    Dzisiaj na sali gimnastycznej odbyły się magiczne wróżby andrzejkowe. W zabawie brały udział dzieci klas I-III . Emocji nie było końca, wróżenie ze szpilek, kolorów, kostek. Przepowiadanie zawodów, niespodzianek, partnerów życiowych. Oczywiście wszystkie dzieci wiedziały, że wszystkie przepowiednie trzeba brać z przymrużeniem oka co nie przeszkadzało w przedniej zabawie.
Koordynatorem była p. Renata Konieczna.
Przy każdym stoisku zabawy przygotowali wychowawcy klas I –III.
Renata Koniecznazs zs zs zs zs zs zs zs zs zs


..: do góry :
    Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej skorzystały z okazji, że w naszym mieście pojawili się żołnierze z 17 Brygady Zmechanizowanej im. Generała Broni Józefa Dowbor-Muśnickiego, biorący udział w ślubowaniu klasy wojskowej. Panie wraz ze swoimi uczniami udały się na plac ratuszowy, aby dzieci przed rozpoczęciem uroczystości mogły podziwiać okazały sprzęt wojskowy. Żołnierze opowiadali ciekawostki oraz cierpliwie odpowiadali na pytania uczniów.
zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :
    27.10.17.r kl.IIIc w Lubiechni Małej zorganizowała piknik - Święto pieczonego ziemniaka. Uczniowie poznali historię ziemniaka, wzięły udział w konkursach: rzucanie ziemniaka do wiaderka, obieranie ziemniaka, piekli ziemniaki w ognisku.

Elżbieta Sawa
zs zs zs

..: do góry :
    Dnia 24.10.17r klasy Ic i IIIc wybrały się na wycieczkę do Technikum Leśnego w Starościnie.Uczniowie zostali przywitani przez sygnalistów myśliwskich, uczniów tej szkoły. Następnie odbyły się zajęcia, których celem było zapoznanie z roślinami i zwierzętami żyjącymi w naszych lasach. Po zajęciach odbył się konkurs, najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni. Na zakończenie wspólnie bawiliśmy się przy ognisku i piekliśmy kiełbaski.Wychowawcy: Renata Bieniarz i Elżbieta Sawa.


zs

..: do góry :
    W ramach współpracy z Nadleśnictwem w Rzepinie oraz Panem Tomaszem Woźniakiem, właścicielem hodowli danieli w Starościnie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzepinie po raz kolejny podjęli się zbiórki kasztanów i źołędzi w celu pomocy przy dokarmianiu zwierząt. Za uzyskane pieniądze z tego przedsięwzięcia zostaną zakupione pomoce dydaktyczne. Cieszymy się, że mimo małej ilości darów jesieni w bieżącym roku, udało się dzieciom zebrać łącznie aż 443 kg kasztanów i źołędzi.Iwona Kroczak


zs zs zs zs zs zs

..: do góry :
    Piekarnia „MIKA” w Kowalowie 22 września gościła uczniów klas III D i III E, którzy mieli okazję na własne oczy zobaczyć, jak powstaje chleb. Właściciel piekarni, pan Andrzej Udziela, wraz ze swoimi pracownikami, oprowadzał uczniów po pomieszczeniach piekarni, pokazywał urządzenia potrzebne w pracy piekarza, a także opowiadał o poszczególnych etapach wypieku chleba. Dzieci poznały również historię „Miki”. Uczniowie bacznie przyglądali się wszystkiemu, co działo się w piekarni i z uwagą słuchali wyjaśnień. Pan andrzej cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania, a było ich mnóstwo. Pod koniec wycieczki po piekarni, wszyscy zostali poczęstowani pysznym, ciepłym jeszcze chlebem oraz ciastkami i babeczkami przygotowanymi przez pracownice piekarni. Wyjazd do Kowalowa okazał się nie tylko ciekawą, ale również pyszną lekcją.

Martyna Malinowskaaut aut aut aut aut..: do góry :
    Jesień to czas grzybobrania. Przekonali się o tym uczniowie klas trzecich oraz klasy drugiej Szkoły Podstawowej, którzy wraz z wychowawcami spacerowali po okolicznych lasach. Uczniowie bacznie obserwowali leśną przyrodę, która kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Dzieci wyszukiwały oraz nazywały drzewa i krzewy, wskazując na ich poszczególne części. Przypomniały sobie również wiadomości o warstwach lasu. Oglądanie przez lupy leśnej przyrody, zbieranie grzybów oraz szukanie jesiennych skarbów (liści, kory, szyszek i innych ciekawych okazów) było niesamowitą przygodą. Uczniowie, wzbogaceni wiedzą o lesie oraz niezapomnianymi wrażeniami powrócili do szkoły, aby ozdobić klasowe kąciki przyrody o zgromadzone dary jesieni.

Martyna Malinowskaaut aut aut aut aut aut..: do góry :