: ROK SZKOLNY 2018/2019


: LEKCJA W LESIE
: PIERWSZA POMOC W KLASIE II A SP
: DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. I B SP i IV E SP
: DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. I A SP i IV D SP
: TECHNOLOGIE Z KLASĄ
: DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VIII C
: PIKNIK INTEGRACYJNY KLASY VIII D
: II A SP W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
: DZIEŃ JĘZYKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ
: JUŻ DUŻO WIEMY!


: ROK SZKOLNY 2017/2018
LEKCJA W LESIE
    Lekcja w lesie. Uczniowie klasy II A 27 września zamienili salę lekcyjną na las.Wraz z wychowawczynią udali się na lekcję w terenie. Dzieci poznały części budowy drzewa. Sprawdzały różnicę pomiędzy drzewami iglastymi i liściastymi. Chętnie odgadywały wiek drzew oraz dokonywały pomiarów. Lekcja pod chmurką pozwoliła przyswoić "sporą dawkę " wiedzy przyrodniczej w praktyczny i atrakcyjny dla dzieci sposób.

Justyna Dudzis


zs zs zs zs
..: do góry :
PIERWSZA POMOC W KLASIE II A
    Drugiego października klasę II a odwiedziła szkolna pielęgniarka Pani Agnieszka Burzyńska. Pani pielęgniarka w fachowy sposób przedstawiła krok po kroku JAK UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY? Zapoznała dzieci z "trójkątnem życia " i przypomniała jak ważną rolę odgrywa czas w chwili zagrożenia życia. Dzieci oprócz wiedzy teoretycznej miały możliwość ćwiczeń na fantomie. Uczniowie dowiedzieli się również jak reagować w sytuacji omdlenia, zakrztuszenia czy krwotoku z nosa. Mali ratownicy aktywnie i uważnie uczestniczyli w "lekcji życia ", a zdobyta wiedza może komuś uratować życie. Nie bój się! Pomagaj!

Justyna Dudzis


zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Dziewczęta z klasy 1b i 4 e wraz z wychowawczynią przygotowały dla chłopców z okazji ich święta niespodziankę. Starsi uczniowie delektowali się słodkościami, a młodsi otrzymali okolicznościowe krawaty. Oczywiście nie mogło zabraknąć życzeń i tradycyjnej piosenki "Sto lat, sto lat niech żyją ,żyją nam...." pięknie zaśpiewanej przez dziewczęta.
Wszystkim chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Bogumiła Błaszczykiewicz


zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Od najmłodszych lat dziewczynki uczą się tego, żeby pamiętać o młodych mężczyznach! J Z okazji przypadającego 30 września Dnia Chłopaka, dziewczęta z klasy 1 a oraz 4 d przygotowały miłe niespodzianki dla kolegów z klasy. Młodsi chłopcy dumnie nosili w tym dniu krawaty z napisem „Super chłopak”, na starszych czekał słodki poczęstunek. Poza upominkami był śpiew, wspólne zabawy oraz życzenia. Wszystkim chłopcom, niezależnie od wieku, życzymy uśmiechu każdego dnia!

Martyna Malinowska


zs zs zs zs
..: do góry :
    Klasa 1 a przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Technologie z klasą". Jest to nowoczesny program edukacyjny, dzięki któremu sala lekcyjna może zmienić się w prawdziwe centrum nauki! Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały robota o nazwie Yumi, który okazał się bardzo fascynujący. Przed nami jeszcze wiele technologicznych przygód!

Martyna Malinowska


zs zs zs zs zs zs
..: do góry :
DZIEŃ CHŁOPAKA

    Niespodziewane życzenia chyba każdemu sprawiają przyjemność, tak właśnie dziewczęta z klasy VIII c wspólnie z wychowawczynią p. K. Wojciechowską zaskoczyły chłopców na poniedziałkowej godzinie wychowawczej. Dziewczęta przygotowały piosenkę i wspólnie zaśpiewały ją dla chłopców. Nie zabrakło również pyszności. Pięknie udekorowane babeczki i inne słodkości gościły na naszym stole. Ten dzień był nie tylko wspaniałym przeżyciem dla chłopców, ale również świetną zabawą dla dziewczyn.
Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Katarzyna Wojciechowska


zs zs zs
..: do góry :
    Dnia 27 września uczniowie klasy VIII d z wychowawczynią Małgorzatą Dąbrowską spędzili miłe chwile na pikniku integracyjnymw Nowym Młynie. Po posiłku, każdy znalazł coś ciekawego dla siebie,były tańce ,podchody,zabawa w chowanego,spacer po ogrodzie dendrologicznym,wybory "Top Model" dla chłopców z okazji Dnia Chłopaka.

Małgorzata Dąbrowska


zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Dnia 20 września klasa II a odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza. Mieli możliwość skorzystania z czytelni, wspólnie ułożyli Kodeks Czytelnika. Poznali nową sztukę opowiadania bajek za pomocą "teatru obrazkowego" czyli Teatr Kamishibai pt. "Historia o zwykłym kosmicie". Taka lekcja biblioteczna na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów oraz zachęci ich do korzystania zasobów biblioteki.

Justyna Dudzis


zs zs zs zs zs
..: do góry :
    DZIEŃ JĘZYKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJzs zs zs zs zs zs
..: do góry :
    17 września uczniowie klasy 1a, 1 b, 1c zaprosili przedstawicieli służb ratunkowych. Gośćmi byli: Ryszard Rybowiak- OSP Rzepin, Cyryl Depta i Robert Iwanowski SOK, Arkadiusz Kowalski- ratownik medyczny, mł. asp. Adrian Kasik- dzielnicowy oraz mł.asp. Katarzyna Kasik- asystent Zespołu Prewencji Komisariatu w Rzepinie. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na grożące im niebezpieczeństwa, zwłaszcza w ruchu drogowym. Przedstawiono uczniom schemat telefonicznego wzywania służb ratunkowych i przypomniano numery alarmowe.Goście opowiadali o swojej pracy, a uczniowie zadawali mnóstwo pytań , na które z cierpliwością odpowiadali zaproszeni goście.Zajęcia okazały się bardzo ciekawe,a kajdanki wywołały chyba największe zainteresowanie.

Bogumiła Błaszczykiewicz


zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
..: do góry :