LO

ARCHIWUM
: ROK SZKOLNY 2017/2018

ROK SZKOLNY 2018/2019:


: OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS POLICYJNYCH W DRZONKOWIE
: UROCZYSTOŚĆ KOŁA SYBIRAKÓW W RZEPINIE
: SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS I LO
OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS POLICYJNYCH W DRZONKOWIE

    Jak co roku nasza młodzież z klas policyjnych uczestniczyła w obozie szkoleniowym w Drzonkowie,w terminie od 26 do 28 września 2018r.
    Zajęcia odbywały się głównie na strzelnicy sportowej i w terenie, gdzie klasy ćwiczyły musztrę i przeprowadzone były zajęcia terenowe.
    W tym roku oferta zajęć dla klas została poszerzona o udział przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji z Zielonej Góry.
    Zespół Komunikacji Społecznej zielonogórskiej komendy miejskiej Policji zorganizował i przeprowadził, przy udziale policjantów różnych pionów, zajęcia dla uczniów klasy policyjnej z Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie. Funkcjonariusze mówili m.in. o tym, że „Policjant” to zawód dla ludzi z pasją. Jest wymagający, ale także dużo daje w zamian, a każdy dzień przynosi coś nowego i wyjątkowego.
    Organizacja zajęć przypadła w udziale policjantkom z Zespołu Komunikacji Społecznej zielonogórskiej komendy miejskiej. Na zajęciach z uczniami pojawili się oprócz prowadzącej podinsp. Małgorzaty Barskiej, także policjanci innych pionów: Wydziału Ruchu Drogowego, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Oferta policjantów skierowana do młodzieży wzbudziła duże zainteresowanie, a obecność specjalistów z różnych pionów niewątpliwie uatrakcyjniła spotkanie. Najwięcej emocji podczas spotkań wzbudziła prezentacja policyjnego sprzętu oraz możliwość przymierzenia przez uczniów specjalnego zestawu przeciwuderzeniowego, którego używają policjanci m.in. podczas zabezpieczania meczów czy w przypadku agresywnej reakcji podczas np. demonstracji. Ponadto funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Rzepinie, młodszy aspirant Katarzyna Kasik i młodszy aspirant Adrian Kasik przeprowadzili zajęcia z zakresu musztry.
Opiekunami młodzieży były : Izabela Janiak, Joanna Tabaka- Wypych i Małgorzata Michniewicz.

Izabela Janiak


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs
..: do góry :
    20 września 2018 r. uczniowie klasy akademickiej przygotowali występ z okazji 30 lecia Koła Związku Sybiraków w Rzepinie. W uroczystości, która odbyła się w kościółku, udział wzięli przedstawiciele Sybiraków, z przewodniczącym Koła Związku Sybiraków w Rzepinie, panem Antonim Ratowtem oraz prezes Wojewódzkiego Związku Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim, panią Marią Dratwińską, burmistrz Rzepina, pan Sławomir Dudzis, przedstawiciele policji, nadleśnictwa, lokalnych władz, mieszkańcy miasta oraz uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie z panią dyrektor Ewą Winiarczyk, jej zastępcami i wychowawcami klas.
    Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez księdza Norberta Lasotę, a po mszy uczniowie klasy II a przedstawili program artystyczny, w którym przypomnieli trochę historii Sybiraków, mówili o miejscach kaźni, cierpieniach ludzi. Były wzruszające piosenki, wspomnienia i wiersze. Sybiracy mieli w oczach łzy i byli dumni, że młodzież chce pamiętać o ich przeżyciach i bierze udział w takiej lekcji historii. Program artystyczny młodzież przygotowała z pomocą pani Moniki Sobańskiej i Wiolety Nowak.
    Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe składające się z uczniów klas mundurowych. Po mszy nastąpił przemarsz na cmentarz i złożenie kwiatów przy grobie Sybiraków.

Monika Sobańska


zs zs zs zs zs
..: do góry :

    Następnego dnia po rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019 (04.09.2018) świeżo upieczeni licealiści wraz ze świeżo upieczonymi wychowawcami udali się na pieszą wycieczkę integracyjną na Nowy Młyn. Zarówno pogoda jak i humory dopisały. Na miejscu panowie z klas mundurowych sprawnie rozpalili ognisko. Tańce, śpiewy, gra w piłkę, przeciąganie liny, zabawne konkurencje oraz gorące ognicho sprawiły, że nikt się nie nudził. Rozśpiewane klasy wróciły do szkoły zmęczone ale zadowolone i gotowe na szkolne zmagania z nauką. Ogromne podziękowania dla wszystkich organizatorów i opiekunów!

Małgorzata Michniewicz


zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
..: do góry :