LO


ROK SZKOLNY 2017/2018: KLASA II POLICYJNA
: POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW LO 2018
: KLASA I AKADEMICKA:
: KLASA I WOJSKOWA:
: KLASA I POLICYJNA:
    Klasa II b policyjna na obozie szkoleniowym nad jeziorem Wielkim Czystym w Ośnie Lubuskim.

zs zs zs
zs zs zs zs
..: do góry :

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW LO 2018

zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :
KLASA I AKADEMICKA


aut

    Dnia 15.03.2018 klasa Ia wybrała się wraz z p Joanną Korcz i wychowawczynią-p Moniką Sobańską, na oddział Narodowego Banku Polskiego w Zielonej Górze. Na miejscu uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat głównych zadań NBP i roli pieniądza w państwie. Ponadto mieli okazję dokładnie zapoznać się z zabezpieczeniami polskich banknotów.
Joanna Korcz

zs zs zs zs
zs zs zs zs
zs zs zs zs zs... z życia klasy...

    Dnia osiemnastego października uczniowie klasy akademickiej wraz z opiekunami: Panią Michniewicz, Panią Sobańską i Panią Masło, odwiedzili Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.
O godzinie dwunastej rozpoczął się spektakl opracowany na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt.”Wesele”. Reżyserem i pomysłodawcą całej sztuki jest młoda pani reżyser Agata Biziuk , która stworzyła współczesną interpretację dramatu Wyspiańskiego. Przedstawienie trwało około dwóch godzin i zakończyło się długimi oklaskami skierowanymi w stronę aktorów, podczas których uczniowie, z zachwytu nad sztuką, wstali. Wszyscy byli pod wrażeniem gry aktorskiej, zachwycali się muzyką i ruchem scenicznym.
Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych, podczas których pani Magda - pracownik teatru, zapoznała pierwszoklasistów, którzy nie znają jeszcze „Wesela”, z genezą utworu, odpowiedziała na trudne pytania dotyczące zarówno tekstu „Wyspiańskiego”, jak i jego inscenizacji. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami, mimo że nie znali utworu, to świetnie poradzili sobie z odbiorem sztuki. Zwieńczeniem wycieczki było klasowe zdjęcie na tle sceny, na której odbywają się przedstawienia dla przedszkolaków. Po zajęciach wszyscy wrócili do autokaru i przez całą drogę powrotną dzielili się wrażeniami po spektaklu.
uczennica klasy IA
Kinga Stolarekzs zs zs zs zs zs zs zs


..: do góry :
KLASA I WOJSKOWA    W piątek 20 kwietnia klasa wojskową pod opieką wychowawczyni klasy Anny Mieczkowskiej oraz opiekuna Małgorzaty Michniewicz uczestniczyła w obchodach święta 15 brygady Ułanów Poznańskich w Wędrzynie.
Klasa uczestniczyła w uroczystej mszy świętej oraz apelu okolicznościowym zakończonym defiladą pododdziałów kompanii honorowej oraz orkiestry wojskowej ze Szczecina.

zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs


    W dniach 1 i 2 marca odbył się obóz stacjonarny klasy wojskowej. Uczniowie klasy Ów pod okiem wychowawczyni Pani Anny Mieczkowskiej oraz p.Mateusza Kubisia oraz p.Jaroslawa Borowca ćwiczyli swoje umiejętności taktyczne oraz sprawność i wytrzymałość fizyczną.

zs zs zs zs zs zs

W dniu 04.12.2017r. uczniowie klasy wojskowej rozpoczęli cykl spotkań z weteranami Misji pokojowych w Iraku i Afganistanie z 17 WBZ w Międzyrzeczu, ppłk Grzegorz Kaliciak autor kilku książek o misjach międzynarodowych m.in. Raport Karbala. O swoich przeżyciach i doświadczeniach związanych z misjami opowiedzieli uczniom także plutonowy Daniel Migdalski oraz sierżant Damian Marczenia.ZDJĘCIA


    Uczniowie klasy I W wraz z wicedyrektor Zespołu Szkół p.Sylwią Sylwia Kucharczyk i wychowawczynią p. Anną Ania Mieczkowska byli w Żaganiu, gdzie przygotowywali się do uroczystości przyjęcia munduru.
Najpierw odwiedzili Salę Tradycji Czarnej Dywizji, a późnej mieli okazję poznać sprzęt bojowy, jak również odbyć pierwszą lekcję strzelania.aut aut aut
aut aut aut
aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut

    Klasa Iw na spotkaniu w Nowym Młynie zapoznała się z racją żywnosciową żołnierza na poligonie m.in podgrzewania gotowych posiłków na samodzielnie zamontowanym palniku oraz uczyli się jak dezynfekować wodę do przygotowania kawy lub herbaty.

wychowawca Iw
Anna Mieczkowskaaut aut
aut aut aut aut

    Przyszli kadeci klasy wojskowej przeszli pierwsze szkolenie z zakresu musztry wojskowej. Dzięki instruktorom z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu przez dwie godziny, wytrwale i z uporem ćwiczyli po to, aby w dniu ślubowania wypaść jak najlepiej.

wychowawca Iw
Anna Mieczkowskaaut aut
aut aut

    Klasa wojskowa wraz z wychowawcą Anną Mieczkowską i panią dyrektor Sylwią Kucharczyk, jako jedna z nielicznych w Polsce, została zaproszona na największe Manewry Wojska Polskiego w Drawsku Pomorskim Dragon-17. Przyszli kadeci klasy wojskowej mieli niecodzienną okazję przyglądać się manewrom wojskowym na poligonie drawskim oraz podziwiać nowoczesny sprzęt wojskowy oraz umundurowanie jednostek lądowych i powietrznych armii Wojska Polskiego. Jednakże największym zaszczytem i wyróżnieniem było spotkanie z samym Dowódca Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jarosławem Miką, który osobiście wręczył naszym uczniom emblematy Dragon-17, które niewątpliwie staną się ważnym elementem umundurowania kadeta klasy wojskowej i będą noszone z dumą. Jeszcze raz wielkie ukłony w stronę gen. Jarosława Miki za tak szczególne wyróżnienie.

wychowawca Iw
Anna Mieczkowskaaut aut aut aut aut aut aut aut..: do góry :
KLASA I POLICYJNA    OBÓZ KLASY I POLICYJNEJ

zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs


    Dzisiaj nadszedł, długo oczekiwany przez uczniów klasy I b, dzień ślubowania. W obecności władz miasta, powiatu, Policji i innych służb mundurowych oraz rodziców, uczniowie klasy I policyjnej, otrzymali stopień kadeta posterunkowego i ślubowali na sztandar.
Wychowawcą klasy jest p. Izabela Janiak, która we współpracy z miejscowym komisariatem Policji i funkcjonariuszem celnym p. Jarosławem Borowcem, przygotowała dzisiejszą uroczystość.

Fot. Joanna Karbowska

zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs


    Dnia 03.-05.10.2017r. odbył się kolejny obóz klas policyjnych w Drzonkowie. Pod opieką Pani Joanny Tabaki-Wypych, Pana Mateusza Kubisia, Pani Izabeli Janiak oraz Pani Krystyny Kramarzewskiej uczniowie bawili się i uczyli.
Przez trzy dni doskonali umiejętności strzelania z broni pneumatycznej i laserowej. Starsze klasy uczyły pierwszaków musztry, co przyniosło nieoczekiwane efekty. Nie zabrakło również gier i zabaw, oraz słynnej obcinki organizowanej przez drugie klasy. W wolnym czasie młodzież korzystała z miejscowego basenu. Niestety w drugi i trzeci dzień pogoda nie dopisała, lecz to nie przeszkodziło w nauce musztry i zabawach.
Wszyscy wrócili do domu bezpiecznie, zmęczeni ale bardzo szczęśliwi, że mogli przeżyć niezapomnianą przygodę w Drzonkowie.aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut..: do góry :