ARCHIWUM
: ROK SZKOLNY 2017/2018: DOMINIKA PODHAJECKA ODNOSI KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE
: NARODOWE CZYTANIE W ZESPOLE SZKÓŁ
: SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS I LO
: WARSZTATY FILMOWE
: WOJEWÓDZKIE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
: AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWIDominika Podhajecka z tytułem drużynowej wicemistrzyni Polski!

    Na kortach Klubu Tenisowego GAT Gdańsk rozegrano finały letnich Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatek (do lat 12). Do rywalizacji przystąpiło 8 najlepszych zespołów z rozegranych w maju eliminacji (KS Mostostal Zabrze, TS IDEA SPORT Toruń, Park Tenisowy Olimpia Poznań, KS Górnik Bytom, Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna, Fundacja "Szczecińska Akademia Tenisowa", AZS Poznań A oraz Klub Tenisowy GAT Gdańsk).
Przypomnijmy iż w letnich DMP każdy z zespołów może wypożyczyć jednego zawodnika (niestowarzyszonego lub z innego klubu). O Dominikę zabiegały 3 z 4 najlepszych klubów Polski w tej kategorii wiekowej (Szczecińska Akademia Tenisowa, AZS Poznań i KT GAT Gdańsk). Dominika wybrała rywalizację z tym ostatnim klubem, a w trakcie eliminacji rozgrywanych na kortach AZS-u w Poznaniu „gdańszczanki” nie dały żadnych szans rywalkom, nie tylko wygrywając swoje 3 mecze, ale dziewczyny, w tym oczywiście Dominika wygrały wszystkie swoje indywidualne i deblowe mecze, a co więcej nie straciły nawet seta!
W pierwszym meczu finałów w Gdańsku (4 gry singlowe + 2 pojedynki deblowe) „gospodynie” pewnie, bez straty seta pokonały 6:0 drużynę KS Górnik Bytom. W Półfinale mistrzostw ekipa z Trójmiasta pokonała 5:1 drużynę SAT Szczecin. Niestety w finale dość nieoczekiwanie gdańszczanki musiały uznać wyższość zawodniczek TS IDEA SPORT Toruń, a o ich porażce zaważyły przede wszystkim przegrane obydwa mecze deblowe.
KT GAT Gdańsk we wszystkich 3 meczach finałów grał w składzie: Dominika Podhajecka, Weronika Ewald, Monika Stankiewicz, Martyna Mackiewicz i Hanna Koprowska.
Dodajmy, iż w meczu o brązowy medal reprezentantki AZS Poznań A pokonały 4:2 zawodniczki SAT Szczecin.
To już szósty medal rangi mistrzowskiej Dominiki Podhajeckiej, a drugi w tym roku. Wcześniej Dominika zdobyła brązowy medal Skrzatek w grze podwójnej (do lat 12 w Kołobrzegu), a także 4 srebra Krasnalek (do lat 10 - 2 w singlu i 2 w deblu w Puszczykowie i Piotrkowie Trybunalskim).

źródło: Daniel Podhajecki


zs zs zs zs zs
..: do góry :


    W sobotę w Warszawie w Ogrodzie Saskim a w Zespole Szkół w Rzepinie już w piątek 07. 09.2018 odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku czytano "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.
Z powodu pogody akcja odbyła się na sali gimnastycznej w budynku SP.
Ogromne podziękowania dla zaproszonych gości: Pani Dyrektor ZS Ewa Winiarczyk, Pan Dyrektor MDK w Rzepinie Tomasz Sidorkiewicz oraz Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzepinie Aleksandra Bartkowiak oraz uczniom 3A LO: Alicja Łagowska, Julia Zator i 2A: Lesław Józefowicz i Jan Sadowski, którzy przeczytali słuchaczom tegoroczną lekturę.

Szkolni koordynatorzy: Ela Sawa, Małgorzata Michniewicz


zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Następnego dnia po rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019 (04.09.2018) świeżo upieczeni licealiści wraz ze świeżo upieczonymi wychowawcami udali się na pieszą wycieczkę integracyjną na Nowy Młyn. Zarówno pogoda jak i humory dopisały. Na miejscu panowie z klas mundurowych sprawnie rozpalili ognisko. Tańce, śpiewy, gra w piłkę, przeciąganie liny, zabawne konkurencje oraz gorące ognicho sprawiły, że nikt się nie nudził. Rozśpiewane klasy wróciły do szkoły zmęczone ale zadowolone i gotowe na szkolne zmagania z nauką. Ogromne podziękowania dla wszystkich organizatorów i opiekunów!

Małgorzata Michniewicz


zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
..: do góry :
Zapraszamy na warsztaty filmowe do MDK

    Warsztaty mają na celu przybliżyć uczestnikom tajniki produkcji filmowej. Każdy będzie miał okazję poznać części składowe filmu, a także dowiedzieć się, w jaki sposób krok po kroku powstaje dzieło audiowizualne. Uczestnicy usłyszą się od czego zacząć swoją przygodę z filmem, zgłębią wiedzę już posiadaną, a także uzyskają praktyczne wskazówki, jak i gdzie prezentować gotowy materiał. Efektem końcowym warsztatów będzie stworzenie autorskiego, krótkometrażowego filmu.
Warsztaty skierowane są do starszej młodzieży uczącej się; uczniów gimnazjum, szkół średnich, studentów.
Czas trwania warsztatów: 1 raz w tygodniu po 120 minut. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 10 września 2018r. ( poniedziałek) o godz. 16.00 w MDK w Rzepinie. Zapisy bezpośrednio przed zajęciami. Warsztaty bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona ! Zapraszamy !


zs
..: do góry :
Rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019.

    Gościliśmy w naszej szkole Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczaka, Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewa Rawa, JE ks. Bp Tadeusz Lityński, dowódców i szefów służb mundurowych (wojska, policji straży pożarnej, straży granicznej, służby celnej) oraz wielu innych znamienitych gości. Pierwszaki z SP złożyły swoje pierwsze w życiu uczniowskie ślubowanie. W podróż po wiedzę zabiorą je wychowawczynie: p. Martyna Malinowska, p. Bogumiła Błaszczykiewicz, p. Karolina Komar-Żebrowska wraz z p. Agnieszka Kołodzińska.
    Ta uroczystość dostarczyła nam wielu pozytywnych doznań. Było uroczyście i dostojnie. A od jutra wracamy do szkolnych obowiązków.
Wszystkim uczniom życzymy w Nowym Roku Szkolnym wiele radości ze zdobywania wiedzy i rozwoju własnych umiejętności, nauczycielom- osobistej satysfakcji i uznania w środowisku.

fot. Joanna Karbowska


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów liceum do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, które odbędzie się w budynku dawnej Izby Celnej ul. Dworcowa 5 w dniu 05.09.2018 (środa) w godz. 9:00 – 12:00.
Jeżeli zdecydujesz się, to w tym dniu:
- zjedz rano lekki posiłek,
- pij dużo soków owocowych i wody,
- unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego,
- włóż ubranie, które pozwoli na łatwe odsłonięcie ramienia,
- weź ze sobą dokument tożsamości, np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport.

Decyzja o oddawaniu krwi staniu się krwiodawcą, to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze świadomości, że być może Twoja krew uratuje życie innego człowieka. To również sposób na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa własnego i spokoju o bezpieczeństwo zdrowia i życia osób Ci najbliższych. Już po pierwszej donacji poznasz grupę swojej krwi, która zostanie wpisana do legitymacji HDK - może przydać Ci się to w przyszłości – nawet wielokrotnie. Jako krwiodawca masz zapewnioną bieżącą kontrolę stanu swojego zdrowia – ogólne badanie lekarskie i systematycznie aktualizowane wyniki badań laboratoryjnych. Komu pomagasz? Wszystkim chorym, potrzebującym krwi oraz samemu sobie. Kiedyś też możesz jej potrzebować.
Po oddaniu krwi przekonasz się, że naprawdę warto zostać krwiodawcą!..: do góry :