ARCHIWUM
: ROK SZKOLNY 2017/2018

ROK SZKOLNY 2018/2019:

: REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ
: ŚLUBOWANIE KLASY WOJSKOWEJ
: WYJAZD DO TEATRU W GORZOWIE WLKP.
: 100 krwinek na 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI!!!
: KONKURS "PLEJADA ŚWIĘTYCH"
: WYCIECZKA NA NOWY MŁYN
: PIKNIK INTEGRACYJNY
: KONKURSY PRZEDMIOTOWE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
: MAMY LAUREATKĘ LUBUSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO
: AKCJA "BICIE REKORDU W JEDNOCZESNYM PROWADZENIU RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ"
: KLUB GIER PLANSZOWYCH
: OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS POLICYJNYCH W DRZONKOWIE
: TURNIEJ ENEA MBL
: ZAJĘCIA PROGRAMOWANIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW
: BIEG SZTAFETOWY "WOKÓŁ NIEPODLEGŁEJ"
: LEKCJA W LESIE
: PIERWSZA POMOC W KLASIE II A SP
: XX GOLICKA MILA
: DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. I B SP i IV E SP
: DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. I A SP i IV D SP
: EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
: OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
: TECHNOLOGIE Z KLASĄ
: DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VIII C
: REKRUTACJA 2019/2020
: PIKNIK INTEGRACYJNY KLASY VIII D
: II A SP W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
: DZIEŃ JĘZYKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ
: UROCZYSTOŚĆ KOŁA SYBIRAKÓW W RZEPINIE
: JUŻ DUŻO WIEMY!
: XI INTEGRACYJNA SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
: DOMINIKA PODHAJECKA ODNOSI KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE
: NARODOWE CZYTANIE W ZESPOLE SZKÓŁ
: SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS I LO
: WARSZTATY FILMOWE
: WOJEWÓDZKIE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
: AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI
   

Fot. Joanna Karbowska


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs
..: do góry :

   

Fot. Joanna Karbowska


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs
..: do góry :

    Serdecznie zapraszamy kadrę pedagogiczną, pracowników Zespołu Szkół a przede wszystkim pełnoletnich licealistów do wzięcia udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 15 listopada (czwartek) na ulicy Dworcowej w auli Lubuskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Rzepinie.
Tą akcją honorowi dawcy krwi nie tylko niosą pomoc potrzebującym, ale chcą także uczcić obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do pani Renaty Masło lub pani Elżbiety Kołoszy, które również będą udzielały informacji i wyjaśniały pojawiające się wątpliwości. Osoby zainteresowane mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat krwiodawstwa korzystając z zakładki "KRWIODAWSTWO"zs
..: do góry :

    Na lekcji religii 29 X odbyła się druga edycja konkursu "Plejada Świętych". Wzięli w nim udział uczniowie klas IV. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom postaci patronów i świętych,podkreślenie chrześcijańskiego przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych. Zwycięzcy konkursu otrzymali symboliczne upominki.

IVa Nikola Socha,Kalina Stęszewska,Filip Zieliński
IVb Paulina Rudnicka,Szymon Hen,Amadeusz Błaszczyk
IVc Kacper Kowalski,Hanna Nerko,Natalia Basta
IVd Szymon Zawadzki,Kuba Michniewicz,Jan Żywicki
IVe Miłosz Andrejczuk,Stanisław Parysek,Franciszek Nowacki

Agnieszka Korcz


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs
..: do góry :

    Korzystając z pięknej "zlotej jesieni" w ubieglym tygodniu panie K. Komar - Żebrowska, A. Kolodzinska, M. Malinowska, B. Blaszczykiewicz, M. Nester oraz H. Slabecka zabraly swoich uczniów na lekcję przyrody w terenie. Kierunek w jakim się udali to Nowy Młyn i spotkanie ze Starszym Specjalistą Służby Leśnej Anną Gandecka. Dzięki temu spotkaniu uczniowie naszej szkoły podziwiali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, poznali zwierzęta zamieszkujące tereny rzepinskich lasów, sposoby ich ochrony i wiele innych ciekawych informacji, które zapadną na dlugo w ich pamięci. Wiele pytań zadanych przez nasze dzieci świadczyły o ich ogromnym zainteresiwaniu tym tematem. Młodzi miłośnicy przyrody uraczyli tamtejsze dziki samkolykami, ktore zabrali ze sobą. Na zakończenie spotkania Nadleśnictwo w Rzepinie zorganizowało nam ognisko i wspólne pieczenie kielbasek.
Dziekujemy za współpracę całemu Nadleśnictwu Rzepin a szczególnie podziękowania za poświęcony nam czas i cierpliwość kierujemy na ręce Pani Anny Gandeckiej.

Karolina Komar - Żebrowska


zs zs
zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs
..: do góry :

PIKNIK INTEGRACYJNY

W Pikniku uczestniczyli podopieczni z ośrodków z Bieganowa, Krosna Odrz., Rzepina i Żabic.
Organizację wsparli: Ośrodek Pomocy Społecznej, firma LEKS, Straż Graniczna i p. Żebrowscy z Kostrzyna. Tradycyjnie koordynatorem była p. Agata Staniszewska,której pomagali: p. Renata Masło, p. Izabela Janiak, p. Joanna Tabaka- Wypych, p. Wiktor Błaszczykiewicz, p. pielęgniarka Agnieszka Burzyńska oraz wychowawczyni klasy I b p. Małgorzata Michniewicz wraz ze swoimi uczniami.
W Pikniku uczestniczyli również: Burmistrz Rzepina p. Sławomir Dudzis, dyrektor OPS p. Sławomir Karatysz, asystent rodziny p. Martin Orczyk oraz zastępca przewodniczącego Rady Rodziców p. Tadeusz Andrejczuk. Goście również brali czynny udział w zabawach z uczestnikami.

Fot. Renata Masło


zs
zs zs zs zs
zs zs zs zs
zs zs zs zs
..: do góry :

Sprawozdanie z finałowego spotkania Lubuskiego Konkursu Literackiego
    18 września 2018 roku w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego miało miejsce finałowe spotkanie LKL. Od godziny 11.00 uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe uczestniczyli w warsztatach literackich dotyczących kreowania postaci bohatera literackiego. Równocześnie odbywał się wykład dla nauczycieli-opiekunów wyróżnionych uczniów.
O 13.00 miało miejsce rozdanie nagród, na którym wszystkim laureatom rozdano pamiątkowe dyplomy oraz książkę zawierającą nagrodzone prace. Wyłoniono również trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej. Uczennica klasy 1a Lo Kamila Makiewicz została laureatką LKL.
Gratulujemy!!!

Opiekunem Pani Beata Czernik


zs
..: do góry :


..: do góry :

Sprawozdanie z finałowego spotkania Lubuskiego Konkursu Literackiego
    18 września 2018 roku w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego miało miejsce finałowe spotkanie LKL. Od godziny 11.00 uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe uczestniczyli w warsztatach literackich dotyczących kreowania postaci bohatera literackiego. Równocześnie odbywał się wykład dla nauczycieli-opiekunów wyróżnionych uczniów.
O 13.00 miało miejsce rozdanie nagród, na którym wszystkim laureatom rozdano pamiątkowe dyplomy oraz książkę zawierającą nagrodzone prace. Wyłoniono również trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej. Uczennica klasy 1a Lo Kamila Makiewicz została laureatką LKL.
Gratulujemy!!!

Opiekunem Pani Beata Czernik


zs
..: do góry :

    16 PAŹDZIERNIKA- EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA- WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W AKCJI "BICIE REKORDU W JEDNOCZESNYM PROWADZENIU RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ".
W samo południe nasza hala widowiskowo-sportowa zamieniła się w wielką salę reanimacyjną. Około tysiąca uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych wraz p . Burmistrzem Krystianem Pastuszakiem, pod fachową opieką i pomocą ratownika medycznego, żołnierzy Wojska Polskiego, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i strażaków, wykonywało przez pół godziny cykle RKO (30 uciśnięć i dwa wdechy). Była z nami p. Aleksandra Bartkowiak dyrektor Biblioteki Miejskiej, której bardzo dziękujemy za pomoc organizacyjną.
Każdy może uratować życie, trzeba tylko wiedzieć jak. Nasi uczniowie wiedzą. Dziękujemy za udział w akcji i mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach będzie nas jeszcze więcej.


zs zs zs zs
zs zs zs zs
..: do góry :

    Swoją działalność rozpoczął Klub Gier Planszowych, organizowany w naszej szkole we współpracy z wydawnictwem gier planszowych Granna.
Wszyscy wiemy, że gry planszowe to nie tylko rozrywka, ale także możliwość zdobywania wiedzy, ćwiczenia pamięci, rozbudzania i pogłębiania zainteresowań, rozwijania umiejętności radzenia sobie ze złością i frustracją (w przypadku przegranej), czy po prostu kolejna możliwość nawiązania ciekawych relacji społecznych. Jedno jest pewne – gry planszowe to doskonale spędzony czas, w którym uczymy się przez zabawę!
Zajęcia prowadzą Bogumiła Błaszczykiewicz i Martyna Malinowska.

Martyna Malinowska


zs zs zs zs zs zs
..: do góry :

OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS POLICYJNYCH W DRZONKOWIE

    Jak co roku nasza młodzież z klas policyjnych uczestniczyła w obozie szkoleniowym w Drzonkowie,w terminie od 26 do 28 września 2018r.
    Zajęcia odbywały się głównie na strzelnicy sportowej i w terenie, gdzie klasy ćwiczyły musztrę i przeprowadzone były zajęcia terenowe.
    W tym roku oferta zajęć dla klas została poszerzona o udział przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji z Zielonej Góry.
    Zespół Komunikacji Społecznej zielonogórskiej komendy miejskiej Policji zorganizował i przeprowadził, przy udziale policjantów różnych pionów, zajęcia dla uczniów klasy policyjnej z Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie. Funkcjonariusze mówili m.in. o tym, że „Policjant” to zawód dla ludzi z pasją. Jest wymagający, ale także dużo daje w zamian, a każdy dzień przynosi coś nowego i wyjątkowego.
    Organizacja zajęć przypadła w udziale policjantkom z Zespołu Komunikacji Społecznej zielonogórskiej komendy miejskiej. Na zajęciach z uczniami pojawili się oprócz prowadzącej podinsp. Małgorzaty Barskiej, także policjanci innych pionów: Wydziału Ruchu Drogowego, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Oferta policjantów skierowana do młodzieży wzbudziła duże zainteresowanie, a obecność specjalistów z różnych pionów niewątpliwie uatrakcyjniła spotkanie. Najwięcej emocji podczas spotkań wzbudziła prezentacja policyjnego sprzętu oraz możliwość przymierzenia przez uczniów specjalnego zestawu przeciwuderzeniowego, którego używają policjanci m.in. podczas zabezpieczania meczów czy w przypadku agresywnej reakcji podczas np. demonstracji. Ponadto funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Rzepinie, młodszy aspirant Katarzyna Kasik i młodszy aspirant Adrian Kasik przeprowadzili zajęcia z zakresu musztry.
Opiekunami młodzieży były : Izabela Janiak, Joanna Tabaka- Wypych i Małgorzata Michniewicz.

Izabela Janiak


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs
..: do góry :

    06. 10. 2018r. odbył się pierwszy turniej ENEA MBL w sezonie 2018/2019 w ramach programu "Nauka, Sport, Przyszłość". Koszykarki z naszej szkoły, zaprezentowały swoje umiejętności na wysokim poziomie. Możemy być z nich dumni, a doping rodziców dodawał im jeszcze skrzydeł. Dziewczęta pokazały, że aby wygrywać trzeba najpierw cierpliwie, wielokrotnie i z uporem powtarzać oraz doskonalić swoje umiejętności podczas treningów. Po turnieju odbyła się oficjalna prezentacja wszystkich grup KS AZS AJP Gorzów w galerii Askana. Każadą miejscowość reprezentował trener i kapitan zespołu, teraz ta rola przypadła Mai Kuśmirowskiej. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć również koszykarek InvestIn TheWest Enei, które zawsze robią ogromne wrażenie na swoich młodszych koleżankach. Łącznie do klubu należy ponad 500 dziewcząt z różnych miejscowości. W trakcie prezentacji drużyn odbywały się liczne konkursy, w których czynny udział brała Natalia Waszak, która pokazała,że na palcu też może obracać się piłka, a nawet zaprowadziła na scenę swojego tatę biorąc udział w konkursie pt. "Wiem wszystko o klubie AZS AJP". Brawo za wiedzę i odwagę. A już niedługo kolejny turniej w ramach ENEA MBL w naszej szkole. Czekamy z niecierpliwością !!! Więcej zdjęć na facebook klubu AZS AJP Gorzów oraz na stronie internetowej: Gazety Lubuskiej i miasta Gorzowa.

Bogumiła Błaszczykiewicz


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs
..: do góry :

    Uczniowie klasy I B LO o profilu pedagogiczno - psychologicznym przeprowadzili zajęcia programowania dla przedszkolaków klasy "0" z "Jarzębinki". Dzieci poznały interaktywnego robota Photona, wspólnie go zaprogramowały i bardzo szybko poznały jego możliwości. Zajęcia będą trwały cały rok szkolny w ramach współpracy przedszkola z naszą szkołą.
Uczniowie LO: Oliwia Michalak, Julia Rybczyńska, Karolina Sokołowska, Dominika Świderska i Filip Halicki.
Opiekun Magdalena Rycerz.


zs zs zs zs zs
..: do góry :
BIEG SZTAFETOWY "WOKÓŁ NIEPODLEGŁEJ"

    Na zaproszenie Komendanta Placówki Straży Granicznej w Świecku ppłk SG Krzysztofa Krawca reprezentacja nauczycieli Zespołu Szkół wzięła udział w biegu dla uczczenia 100-lecia Niepodległej. Nasi reprezentanci przebiegli dystans ok. 2 km wzdłuż granicy Polski. Na moście granicznym w Słubicach funkcjonariusze SG przekazali pałeczkę kolejnym biegaczom. Na zakończenie biegu wręczono medale. Otrzymała je również nasza reprezentacja: Bogumiła Błaszczykiewicz, Arleta Drążkowska, Sylwia Kucharczyk, Martyna Malinowska, Bogumiła Przybył, Magdalena Rycerz i Natalia Rymanowska oraz towarzysząca im dyrektor ZS Ewa Winiarczyk


zs zs
..: do góry :
LEKCJA W LESIE
    Lekcja w lesie. Uczniowie klasy II A 27 września zamienili salę lekcyjną na las.Wraz z wychowawczynią udali się na lekcję w terenie. Dzieci poznały części budowy drzewa. Sprawdzały różnicę pomiędzy drzewami iglastymi i liściastymi. Chętnie odgadywały wiek drzew oraz dokonywały pomiarów. Lekcja pod chmurką pozwoliła przyswoić "sporą dawkę " wiedzy przyrodniczej w praktyczny i atrakcyjny dla dzieci sposób.

Justyna Dudzis


zs zs zs zs
..: do góry :
PIERWSZA POMOC W KLASIE II A
    Drugiego października klasę II a odwiedziła szkolna pielęgniarka Pani Agnieszka Burzyńska. Pani pielęgniarka w fachowy sposób przedstawiła krok po kroku JAK UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY? Zapoznała dzieci z "trójkątnem życia " i przypomniała jak ważną rolę odgrywa czas w chwili zagrożenia życia. Dzieci oprócz wiedzy teoretycznej miały możliwość ćwiczeń na fantomie. Uczniowie dowiedzieli się również jak reagować w sytuacji omdlenia, zakrztuszenia czy krwotoku z nosa. Mali ratownicy aktywnie i uważnie uczestniczyli w "lekcji życia ", a zdobyta wiedza może komuś uratować życie. Nie bój się! Pomagaj!

Justyna Dudzis


zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Dnia 28 września odbyła się XX "Golicka mila",w której uczestniczyło ponad 40 uczniów naszej szkoły. Wśród wyróżnionych na podium znaleźli się: I miejsce Paulina Zakrzewska z kl. II b SP i Agnieszka Zielińska z I w LO. II miejsce Lena Żywicka z kl. VI c SP, III miejsce Stanisław Grabowski z kl. VIII b,IV miejsce Wiktor Łobaczewski Vb, V miejsce Daniel Ciesielski kl.V a u Marcin Stróżyk z kl. VIII c i VI miejsce Oliwier Siniawski z kl. V b.
Opiekunowie grupy Małgorzata Dąbrowska i Krzysztof Didyk.

Małgorzata Dąbrowska


zs zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Dziewczęta z klasy 1b i 4 e wraz z wychowawczynią przygotowały dla chłopców z okazji ich święta niespodziankę. Starsi uczniowie delektowali się słodkościami, a młodsi otrzymali okolicznościowe krawaty. Oczywiście nie mogło zabraknąć życzeń i tradycyjnej piosenki "Sto lat, sto lat niech żyją ,żyją nam...." pięknie zaśpiewanej przez dziewczęta.
Wszystkim chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Bogumiła Błaszczykiewicz


zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Od najmłodszych lat dziewczynki uczą się tego, żeby pamiętać o młodych mężczyznach! J Z okazji przypadającego 30 września Dnia Chłopaka, dziewczęta z klasy 1 a oraz 4 d przygotowały miłe niespodzianki dla kolegów z klasy. Młodsi chłopcy dumnie nosili w tym dniu krawaty z napisem „Super chłopak”, na starszych czekał słodki poczęstunek. Poza upominkami był śpiew, wspólne zabawy oraz życzenia. Wszystkim chłopcom, niezależnie od wieku, życzymy uśmiechu każdego dnia!

Martyna Malinowska


zs zs zs zs
..: do góry :
    Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w zajęciach w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Będą zajęcia z programowania, tworzenia gier i projektowania stron internetowych.
Chętne osoby proszę o zapisy do gabinetu 201 lub poprzez e-dziennik.

Magdalena Rycerz


zs
..: do góry :
    29 września w calym kraju obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji bibliotekarki naszego ZS w Rzepinie panie Ela Sawa i Małgorzata Michniewicz również postanowiły głośno poczytać. 1 października na pierwszej lekcji czytały wiersze polskich poetów uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej oraz starszym dzieciom podczas zajęć świetlicach. Wszystkie dzieci słuchały w uwadze i w skupieniu. Drodzy rodzice, czytajmy głośno naszym dzieciom!

Małgorzata Michniewicz


zs zs zs
..: do góry :
    Klasa 1 a przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Technologie z klasą". Jest to nowoczesny program edukacyjny, dzięki któremu sala lekcyjna może zmienić się w prawdziwe centrum nauki! Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały robota o nazwie Yumi, który okazał się bardzo fascynujący. Przed nami jeszcze wiele technologicznych przygód!

Martyna Malinowska


zs zs zs zs zs zs
..: do góry :
DZIEŃ CHŁOPAKA

    Niespodziewane życzenia chyba każdemu sprawiają przyjemność, tak właśnie dziewczęta z klasy VIII c wspólnie z wychowawczynią p. K. Wojciechowską zaskoczyły chłopców na poniedziałkowej godzinie wychowawczej. Dziewczęta przygotowały piosenkę i wspólnie zaśpiewały ją dla chłopców. Nie zabrakło również pyszności. Pięknie udekorowane babeczki i inne słodkości gościły na naszym stole. Ten dzień był nie tylko wspaniałym przeżyciem dla chłopców, ale również świetną zabawą dla dziewczyn.
Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Katarzyna Wojciechowska


zs zs zs
..: do góry :
    Zachęcamy wszystkich uczniów klas III gimnazjum oraz VIII szkoły podstawowej i ich rodziców do zapoznania się z zasadami rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
Na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów.
Strona będzie aktualizowana i uzupełniana o nowe treści...: do góry :
    Dnia 27 września uczniowie klasy VIII d z wychowawczynią Małgorzatą Dąbrowską spędzili miłe chwile na pikniku integracyjnymw Nowym Młynie. Po posiłku, każdy znalazł coś ciekawego dla siebie,były tańce ,podchody,zabawa w chowanego,spacer po ogrodzie dendrologicznym,wybory "Top Model" dla chłopców z okazji Dnia Chłopaka.

Małgorzata Dąbrowska


zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Dnia 20 września klasa II a odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza. Mieli możliwość skorzystania z czytelni, wspólnie ułożyli Kodeks Czytelnika. Poznali nową sztukę opowiadania bajek za pomocą "teatru obrazkowego" czyli Teatr Kamishibai pt. "Historia o zwykłym kosmicie". Taka lekcja biblioteczna na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów oraz zachęci ich do korzystania zasobów biblioteki.

Justyna Dudzis


zs zs zs zs zs
..: do góry :
    DZIEŃ JĘZYKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJzs zs zs zs zs zs
..: do góry :
    20 września 2018 r. uczniowie klasy akademickiej przygotowali występ z okazji 30 lecia Koła Związku Sybiraków w Rzepinie. W uroczystości, która odbyła się w kościółku, udział wzięli przedstawiciele Sybiraków, z przewodniczącym Koła Związku Sybiraków w Rzepinie, panem Antonim Ratowtem oraz prezes Wojewódzkiego Związku Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim, panią Marią Dratwińską, burmistrz Rzepina, pan Sławomir Dudzis, przedstawiciele policji, nadleśnictwa, lokalnych władz, mieszkańcy miasta oraz uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie z panią dyrektor Ewą Winiarczyk, jej zastępcami i wychowawcami klas.
    Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez księdza Norberta Lasotę, a po mszy uczniowie klasy II a przedstawili program artystyczny, w którym przypomnieli trochę historii Sybiraków, mówili o miejscach kaźni, cierpieniach ludzi. Były wzruszające piosenki, wspomnienia i wiersze. Sybiracy mieli w oczach łzy i byli dumni, że młodzież chce pamiętać o ich przeżyciach i bierze udział w takiej lekcji historii. Program artystyczny młodzież przygotowała z pomocą pani Moniki Sobańskiej i Wiolety Nowak.
    Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe składające się z uczniów klas mundurowych. Po mszy nastąpił przemarsz na cmentarz i złożenie kwiatów przy grobie Sybiraków.

Monika Sobańska


zs zs zs zs zs
..: do góry :
    17 września uczniowie klasy 1a, 1 b, 1c zaprosili przedstawicieli służb ratunkowych. Gośćmi byli: Ryszard Rybowiak- OSP Rzepin, Cyryl Depta i Robert Iwanowski SOK, Arkadiusz Kowalski- ratownik medyczny, mł. asp. Adrian Kasik- dzielnicowy oraz mł.asp. Katarzyna Kasik- asystent Zespołu Prewencji Komisariatu w Rzepinie. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na grożące im niebezpieczeństwa, zwłaszcza w ruchu drogowym. Przedstawiono uczniom schemat telefonicznego wzywania służb ratunkowych i przypomniano numery alarmowe.Goście opowiadali o swojej pracy, a uczniowie zadawali mnóstwo pytań , na które z cierpliwością odpowiadali zaproszeni goście.Zajęcia okazały się bardzo ciekawe,a kajdanki wywołały chyba największe zainteresowanie.

Bogumiła Błaszczykiewicz


zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
..: do góry :
    W piątek 21.09 w naszej szkole królował SPORT. Uczniowie uczestniczyli w XI Integracyjnej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych zorganizowanej przez Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "START" i Gminę Rzepin.
Gościliśmy w szkole wielu znamienitych Gości, a przede wszystkim PARAOLIMPIJCZYKÓW! Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje możliwości w wielu dyscyplinach sportowych.

Fot. Joanna Karbowska i Renata Masło


zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
zs zs zs zs
..: do góry :
Dominika Podhajecka z tytułem drużynowej wicemistrzyni Polski!

    Na kortach Klubu Tenisowego GAT Gdańsk rozegrano finały letnich Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatek (do lat 12). Do rywalizacji przystąpiło 8 najlepszych zespołów z rozegranych w maju eliminacji (KS Mostostal Zabrze, TS IDEA SPORT Toruń, Park Tenisowy Olimpia Poznań, KS Górnik Bytom, Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna, Fundacja "Szczecińska Akademia Tenisowa", AZS Poznań A oraz Klub Tenisowy GAT Gdańsk).
Przypomnijmy iż w letnich DMP każdy z zespołów może wypożyczyć jednego zawodnika (niestowarzyszonego lub z innego klubu). O Dominikę zabiegały 3 z 4 najlepszych klubów Polski w tej kategorii wiekowej (Szczecińska Akademia Tenisowa, AZS Poznań i KT GAT Gdańsk). Dominika wybrała rywalizację z tym ostatnim klubem, a w trakcie eliminacji rozgrywanych na kortach AZS-u w Poznaniu „gdańszczanki” nie dały żadnych szans rywalkom, nie tylko wygrywając swoje 3 mecze, ale dziewczyny, w tym oczywiście Dominika wygrały wszystkie swoje indywidualne i deblowe mecze, a co więcej nie straciły nawet seta!
W pierwszym meczu finałów w Gdańsku (4 gry singlowe + 2 pojedynki deblowe) „gospodynie” pewnie, bez straty seta pokonały 6:0 drużynę KS Górnik Bytom. W Półfinale mistrzostw ekipa z Trójmiasta pokonała 5:1 drużynę SAT Szczecin. Niestety w finale dość nieoczekiwanie gdańszczanki musiały uznać wyższość zawodniczek TS IDEA SPORT Toruń, a o ich porażce zaważyły przede wszystkim przegrane obydwa mecze deblowe.
KT GAT Gdańsk we wszystkich 3 meczach finałów grał w składzie: Dominika Podhajecka, Weronika Ewald, Monika Stankiewicz, Martyna Mackiewicz i Hanna Koprowska.
Dodajmy, iż w meczu o brązowy medal reprezentantki AZS Poznań A pokonały 4:2 zawodniczki SAT Szczecin.
To już szósty medal rangi mistrzowskiej Dominiki Podhajeckiej, a drugi w tym roku. Wcześniej Dominika zdobyła brązowy medal Skrzatek w grze podwójnej (do lat 12 w Kołobrzegu), a także 4 srebra Krasnalek (do lat 10 - 2 w singlu i 2 w deblu w Puszczykowie i Piotrkowie Trybunalskim).

źródło: Daniel Podhajecki


zs zs zs zs zs
..: do góry :


    W sobotę w Warszawie w Ogrodzie Saskim a w Zespole Szkół w Rzepinie już w piątek 07. 09.2018 odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku czytano "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.
Z powodu pogody akcja odbyła się na sali gimnastycznej w budynku SP.
Ogromne podziękowania dla zaproszonych gości: Pani Dyrektor ZS Ewa Winiarczyk, Pan Dyrektor MDK w Rzepinie Tomasz Sidorkiewicz oraz Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzepinie Aleksandra Bartkowiak oraz uczniom 3A LO: Alicja Łagowska, Julia Zator i 2A: Lesław Józefowicz i Jan Sadowski, którzy przeczytali słuchaczom tegoroczną lekturę.

Szkolni koordynatorzy: Ela Sawa, Małgorzata Michniewicz


zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Następnego dnia po rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019 (04.09.2018) świeżo upieczeni licealiści wraz ze świeżo upieczonymi wychowawcami udali się na pieszą wycieczkę integracyjną na Nowy Młyn. Zarówno pogoda jak i humory dopisały. Na miejscu panowie z klas mundurowych sprawnie rozpalili ognisko. Tańce, śpiewy, gra w piłkę, przeciąganie liny, zabawne konkurencje oraz gorące ognicho sprawiły, że nikt się nie nudził. Rozśpiewane klasy wróciły do szkoły zmęczone ale zadowolone i gotowe na szkolne zmagania z nauką. Ogromne podziękowania dla wszystkich organizatorów i opiekunów!

Małgorzata Michniewicz


zs zs zs zs
zs zs zs zs zs
..: do góry :
Zapraszamy na warsztaty filmowe do MDK

    Warsztaty mają na celu przybliżyć uczestnikom tajniki produkcji filmowej. Każdy będzie miał okazję poznać części składowe filmu, a także dowiedzieć się, w jaki sposób krok po kroku powstaje dzieło audiowizualne. Uczestnicy usłyszą się od czego zacząć swoją przygodę z filmem, zgłębią wiedzę już posiadaną, a także uzyskają praktyczne wskazówki, jak i gdzie prezentować gotowy materiał. Efektem końcowym warsztatów będzie stworzenie autorskiego, krótkometrażowego filmu.
Warsztaty skierowane są do starszej młodzieży uczącej się; uczniów gimnazjum, szkół średnich, studentów.
Czas trwania warsztatów: 1 raz w tygodniu po 120 minut. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 10 września 2018r. ( poniedziałek) o godz. 16.00 w MDK w Rzepinie. Zapisy bezpośrednio przed zajęciami. Warsztaty bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona ! Zapraszamy !


zs
..: do góry :
Rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019.

    Gościliśmy w naszej szkole Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczaka, Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewa Rawa, JE ks. Bp Tadeusz Lityński, dowódców i szefów służb mundurowych (wojska, policji straży pożarnej, straży granicznej, służby celnej) oraz wielu innych znamienitych gości. Pierwszaki z SP złożyły swoje pierwsze w życiu uczniowskie ślubowanie. W podróż po wiedzę zabiorą je wychowawczynie: p. Martyna Malinowska, p. Bogumiła Błaszczykiewicz, p. Karolina Komar-Żebrowska wraz z p. Agnieszka Kołodzińska.
    Ta uroczystość dostarczyła nam wielu pozytywnych doznań. Było uroczyście i dostojnie. A od jutra wracamy do szkolnych obowiązków.
Wszystkim uczniom życzymy w Nowym Roku Szkolnym wiele radości ze zdobywania wiedzy i rozwoju własnych umiejętności, nauczycielom- osobistej satysfakcji i uznania w środowisku.

fot. Joanna Karbowska


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs
..: do góry :
    Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów liceum do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, które odbędzie się w budynku dawnej Izby Celnej ul. Dworcowa 5 w dniu 05.09.2018 (środa) w godz. 9:00 – 12:00.
Jeżeli zdecydujesz się, to w tym dniu:
- zjedz rano lekki posiłek,
- pij dużo soków owocowych i wody,
- unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego,
- włóż ubranie, które pozwoli na łatwe odsłonięcie ramienia,
- weź ze sobą dokument tożsamości, np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport.

Decyzja o oddawaniu krwi staniu się krwiodawcą, to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze świadomości, że być może Twoja krew uratuje życie innego człowieka. To również sposób na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa własnego i spokoju o bezpieczeństwo zdrowia i życia osób Ci najbliższych. Już po pierwszej donacji poznasz grupę swojej krwi, która zostanie wpisana do legitymacji HDK - może przydać Ci się to w przyszłości – nawet wielokrotnie. Jako krwiodawca masz zapewnioną bieżącą kontrolę stanu swojego zdrowia – ogólne badanie lekarskie i systematycznie aktualizowane wyniki badań laboratoryjnych. Komu pomagasz? Wszystkim chorym, potrzebującym krwi oraz samemu sobie. Kiedyś też możesz jej potrzebować.
Po oddaniu krwi przekonasz się, że naprawdę warto zostać krwiodawcą!..: do góry :